Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils skolēni piedalās LR Tiesībsarga biroja rīkotajā konkursā Izglītības ziņas

908
Daugavpils skolēni piedalās LR Tiesībsarga biroja rīkotajā konkursā

Par godu Bērnu tiesību aizsardzības konvencijas ratificēšanas 30 gadu jubilejai LR Tiesībsarga birojs 2019.gada vasarā organizēja īpašu konkursu bērniem un jauniešiem “Esi radošs - # Radi Likumu!”. Latvijas sabiedrībā tiek uzskatīts, ka likumi ir uzrakstīti ļoti sarežģītā valodā, tāpēc būtiski, lai tos izprot tā mērķauditorijas daļa, uz kuru teksts attiecas vistiešāk, piemēram, Bērnu tiesību aizsardzības likums bērniem būtu jāpārzina, taču šo procesu neveicina sarežģītā valoda.

Konkursā bija ietverti divi galvenie uzdevumi: izstrādāt bērniem draudzīgā valodā Bērnu tiesību aizsardzības likuma pantus un vienu no bērna tiesībām atspoguļot arī radošā darbā. Konkursā varēja piedalīties 7., 8., 10. un 11.klašu skolēni ar kādu no skolas skolotājiem kā komandas vadītāju.

Daugavpili konkursā “Esi radošs - # Radi Likumu!” pārstāvēja trīs komandas:  Daugavpils Saskaņas pamatskola komanda no 8.klases “LKL”, komandas kapteine – skolotāja Natālija Dektereva, skolnieces Laura Lutoka, Katrīna Eva Millere, Laura Kristiāna Ļecka; Daugavpils Centra vidusskolas komanda “Advokāti” no 7. klases, komandas kapteines – skolotājas Tatjana Baranovska, Ināra Pakalne, skolēni: Viktorija Bogdanova, Liliāna Funikova, Viktorija Avdejenko, Diāna Gabrena, Karīna Migun, Tatjana Dorožko, Milana Semjonova, Aleksandrs Sokolovs, Deniss Ligo, Romāns Streļčuks un Daugavpils Valsts ģimnāzijas komanda “Likumraži” no 8.klases, komandas kapteine – skolotāja Aiga Hudobčenoka, skolēni: Dainis Miglāns, Vitolds Kuplovs-Oginskis, Krista Kristiāna Rinča.

6.septembrī notika Bērnu tiesību aizsardzības likumu jauniešiem draudzīgā valodā atklāšanas pasākums, kurā piedalījās arī mūsu komandas. Lai labāk izprastu Bērnu tiesību aizsardzības likumā iekļautos principus, pasākumā bija četras meistarklases – darbstacijas, kuras vadīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Sadales tīkla pārstāvji un Rimi Gardēdes. Mūsu skolēni galveno balvu neieguva, tomēr darbošanās darbstacijās un sarunas ar tiesībsargu Juri Jansonu bija interesantas un izzinošas, jaunieši varēja apgūt arī dažādas dzīvei noderīgas prasmes.

Vairāk par pasākumu http://www.tiesibsargs.lv/news/lv/sodien-atklas-bernu-tiesibu-aizsardzibas-likumu-jauniesiem-draudziga-valoda

 

Informāciju sagatavoja

DPIP izglītības

metodiķe

Signita Gabrāne

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!