Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils skolēni - pasaules lielo pilsētu Olimpiādes bronzas medaļnieki Izglītības ziņas

273

No 1. līdz 6. septembrim Maskavā norisinājās IV Megapolišu olimpiāde eksaktās zinātnēs, kurā piedalījās skolēnu komandas no 45 pasaules pilsētām. Katra no tām demonstrēja savas zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā un informātikā (programmēšanā). Šajās zinātniskajās sacensībās pirmo reizi piedalījās komanda no Daugavpils, kuras sastāvā bija astoņi Daugavpils 3., 13. un Krievu vidusskolas-liceja audzēkņi.

Kopvērtējumā labākās bija komandas no Maskavas, Sanktpēterburgas un Šanhajas. Savukārt no mūsu skolēniem medaļas ieguva Anna Petrova (Daugavpils 3. vidusskola) un Iļja Červjakovs (Daugavpils 13. vidusskola), kuri saņēma bronzu ķīmijas disciplīnā.

Skolotāji atzīmē, ka gatavošanās šai olimpiādei bija grūts uzdevums, taču palīdzēja tas, ka nodarbības ar skolēniem notiek regulāri. Turklāt talantīgi jaunieši diezgan daudz laika velta pašizglītībai.

Paralēli zinātnisko uzdevumu risināšanai, kas apvienoja gan teoriju, gan praksi, Olimpiādes dalībnieki varēja baudīt izcilu kultūras programmu un pārdomātu organizāciju, ieskaitot veiksmīgu izvietošanu pašā Maskavas centrā.

Megapolišu olimpiādes dalībnieki un viņu skolotāji izsaka lielu pateicību Daugavpils pilsētas domei par palīdzību brauciena organizēšanā. Ja nākamgad viņiem būs vēl viena iespēja pārstāvēt savu pilsētu, viņi ar prieku un atdevi izmēģinās savus spēkus vēlreiz.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: