Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils skolās uzstāda “termovīzorus” Izglītības ziņas

443

Ņemot vērā situāciju valstī un pasaulē, šajā macību gadā Daugavpilī par vienu no galvenajām prioritātēm bija izvirzīta skolēnu un pedagogu epidemioloģiskā drošība. Šobrīd vairums klašu mācās attālināti un mācību process ir kardināli mainījies. Tomēr, lai brīdī, kad bērni varēs atgriezties skolās, viņi būtu maksimāli pasargāti no saslimšanas riskiem, pilsētas izglītības iestādēs uzstāda tā saucamās “termokameras” jeb “termovīzorus”– iekārtas, kas palīdz attālināti noteikt cilvēkus ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru un tādējādi mazināt infekcijas izpaltīšanās iespējas.

Kopā 19 Daugavpils skolās būs uzstādītas 34 ķermeņa temperatūras monitoringa kameras.  Šobrīd darbi ir izpildīti uz 95%. Visām kamerām jābūt uzstādītām līdz nedēļas beigām, pēc tam sāksies to  testēšana un pielāgošana, lai 25.janvārī, kad daļa bērnu atsāks mācības klātienē, iekārtas būtu pilnīgā tehniskā gatavībā.

Kameras ir izvietotas iekštelpās uzreiz pie ieejas mācību iestādē - vietā, kura maksimāli pārklāj ienākošo cilvēku plūsmu. Ķermeņa temperatūras mērījumi ir  ar 0.5 grādu precizitāti vismaz 20 objektiem vienlaicīgi.

Iekārtu daudzums skolā ir atkarīgs no ieejas durvju skaita (Daugavpils Valsts Ģimnāzijā ir vislielākais skaits- 4 kameras, pārējās - 3 un mazāk).

Līguma izpildi veic AS "G4S Latvia", kas iepirkuma rezultātā piedāvāja viszemāko cenu. Kopējā līguma summa par visiem darbiem ir  76,580.24 EUR ar PVN. Viena kamera kopā ar uzstādīšanu izmaksāja  2252 EUR. Uz visiem darbiem un kamerām ir 36 mēnešu garantija.

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.