Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī septīto reizi norisinājās Karjeras nedēļa Izglītības ziņas

334

Nedēļa no 8.līdz 12.oktobrim Daugavpilī tika aizvadīta karjeras zīmē – pilsētas mācību iestādēs nu jau septīto gadu pēc kārtas norisinājās Karjeras nedēļa. Tas ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos.

8.oktobrī jaunieši pulcējās zinātkāres centrā „Zinoo”, kur notika Karjeras nedēļas atklāšanas pasākums „Karjeras māja”. 5.-8. klašu skolēniem bija iespēja tikties ar septiņiem dažādu profesiju pārstāvjiem un iepazīt viņu darba ikdienu un specifiku, izzināt viņu karjeras attīstības ceļu. Savukārt vidusskolnieki piedalījās diskusijā „Vadi savu karjeru pats”.

Visas nedēļas garumā bērniem un jauniešiem bija iespēja tuvāk iepazīt dažādas profesijas, piedaloties dažādos izglītojošos pasākumos skolās un ārpus tām.

Karjeras nedēļas izzinošā programma priecēja ar savu dažādību: notika mācību ekskursijas uzņēmumos, varēja apmeklēt profesionālo un augstāko izglītības iestāžu nodarbības un radošās darbnīcas, vērot amatnieku meistarklases un mēroties erudīcijā izglītojošās spēlēs, iepazīties ar dažādām profesijām un tikties ar interesantu profesiju pārstāvjiem.

Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa organizēja pasākumu „Profesiju virpulī atrast savējo”, kura dalībniekiem bija lieliska iespēja izpētīt konkrētu interesējošo profesiju, „pielaikot” to un saprast, cik lielā mērā no profesijas gaidītais atbilst īstenībai:

Noslēguma pasākumā, Karjeras nedēļas pēdējā dienā, jaunieši dalījās ar savu pieredzi, pastāstot arī citiem, kā viņiem veicās profesijas pētīšanā un kā tas ietekmējis viņu nākotnes plānus.

 Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: