Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī diskutēja par izglītības reformu Izglītības ziņas

1116

30. janvārī Daugavpilī ar vizīti ieradās Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. Galvenais vizītes mērķis bija apspriest ministrijas iecerēto izglītības reformu, kuras rezultātā jau tuvākajā laikā pašvaldībās, tajā skaitā arī Daugavpilī, var ievērojami mainīties skolu tīkls. Uz tikšanos ar ministri, kas norisinājās Daugavpils Būvniecības tehnikumā, ieradās Daugavpils pilsētas domes vadība, Saeimas un Izglītības pārvaldes pārstāvji un skolu direktori.

2020. gada janvārī Izglītības un zinātnes ministrija nāca klajā ar informatīvā paziņojuma “Par skolu tīkla sakārtošanu” redakciju, kurā atrunātie kvantitatīvie kritēriji skolēnu minimālajam skaitam vidusskolā nosaka vairāku Daugavpils vispārējās vidējās izglītības iestāžu statusa maiņu.

Pilsētas un Izglītības pārvaldes vadība tika aicināta izstrādāt savu vīziju par reformas īstenošanu pašvaldībā un tikšanās laikā iepazīstināt ar to IZM pārstāvjus. Visu pilsētas skolu direktoru klātbūtne sanāksmē nebija paredzēta, tomēr Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksninš uzstāja, ka izglītības iestāžu pārstāvjiem jābūt informētiem par notiekošo un jāpiedalās reformas apspriešanā, lai būtu iespēja paust arī savu viedokli. It īpaši, jo vīzija par Izglītības politikas pamattendencēm valdībai jāiesniedz situācijā, kad nepastāv ministrijas skaidrs redzējums par vairākiem kvantitatīviem un kvalitatīviem kritērijiem, kas pastāvīgi mainās.

Tikšanās laikā bija apspriestas nozares aktualitātes: skolu statusa maiņa, skolotāju noslogotība, viengadīgās pedagogu sagatavošanas programmas ieviešana, iekļaujošās izglītības programmu īstenošana, Daugavpils Universitātes statusa maiņas varbūtība un daudzas citas tēmas.

Diemžēl, diskusijas laiks bija ierobežots un visu svarīgu jautājumu apspriešanai bija atvēlēta tikai viena stunda. Pēc tikšanās ar Daugavpils pilsētas pašvaldību, IZM delegācijas darba kārtībā bija analoģiskas tikšanās ar vairāku citu Latgales novadu pārstāvjiem. Tāpēc detalizēti izrunāt svarīgākos momentus neizdevās.

Lai ieviestu skaidrību skolu tīkla sakārtošanas stratēģijā un daudzos citos nozarei svarīgos jautājumos, kas būtiski skar ikvienu ģimeni, kur aug pirmsskolas vai skolas vecuma bērni, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš aicināja IZM vadību tikties atkārtoti un veltīt vairāk laika situācijas izpētei un tālāka rīcības plāna kopīgai iztrādei, ievērojot pašvaldības iedzīvotāju un pedagogu intereses.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: