Šobrīd Daugavpilī

Augsta daugavpiliešu aktivitāte un izcili rezultāti Eiropas eksāmenā 2020 Izglītības ziņas

159
Augsta daugavpiliešu aktivitāte un izcili rezultāti Eiropas eksāmenā 2020

Jau sesto gadu pēc kārtas, svinot Eiropas dienu, no 7. - 9.maijam ikviens Latvijas iedzīvotājs bija aicināts pārbaudīt daudzpusīgas zināšanas par mums Eiropā, piedaloties Eiropas eksāmenā. Ar katru gadu dalībnieku skaits strauji aug – šogad Eiropas eksāmenu nokārtoja jau 30 086 dalībnieki, kas ir par 36% vairāk nekā pagājušajā gadā.  Starp 30 labākajiem Latvijā ir 5 daugavpilieši!

Kārtojot Eiropas eksāmenu, dalībnieki atzīmē savu dzīvesvietu, tāpēc zinām, ka 15 258 Eiropas eksāmena dalībnieki nāk no Republikas nozīmes pilsētām, no novadiem ir piedalījušies  14 828 dalībnieku. Daugavpils aktivitātes ziņā ierindojas starp TOP 3 Latvijas pilsētām!

Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad daudz aktīvāki ir bijuši pieaugušie, par 10% apsteidzot skolēnus – 55% no visiem Eiropas eksāmena dalībniekiem ir pieaugušie.

Eiropas eksāmenā iegūtais rezultāts tiek izteikts punktos, vidēji 5% no visiem Eiropas eksāmena dalībniekiem ir ieguvuši maksimālo punktu skaitu – 50 punktus.

Sīkāk analizējot dalībniekus un iegūto punktu skaitu:

5.- 6.klašu grupā Eiropas eksāmenā piedalījās  3205 skolēni, no tiem 50 punktus iegūst 441 skolēns. Trīsdesmit labāko vidū ir Edvarts Antonevičs no J.Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzijas, kā arī Ernests Petrovs un Lāsma Gude no Daugavpils Vienības pamatskolas.

7.-9.klašu grupā Eiropas eksāmenā piedalījās 5992 skolēni, no tiem 50 punktus iegūst 478 skolēni. Arī šajā vecuma grupā trīsdesmit Latvijā labāko vidū ir daugavpiliete Santa Juhneviča no Daugavpils Saskaņas pamatskolas.

Vidusskolas grupā Eiropas eksāmenā piedalījās  4295 skolēni, no tiem 50 punktus iegūst 130 skolēni. Daniels Daņilovs no Daugavpils 12. vidusskolas iekļūst trīsdesmit labāko vidū.

Sīkāka informācija www.esmaja.lv.

 

Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā.

 

Liene Valdmane

Eiropas Kustība Latvijā

22144144