Šobrīd Daugavpilī

100.jubilejas gadā DU pulcē studentus no visas pasaules Izglītības ziņas

496

Šogad Daugavpils Universitāte svin grandiozu jubileju: apritējuši 100 gadi kopš mācību iestādes dibināšanas. Gadsimta laikā piedzīvotas daudzas pārmaiņas: plašākas kļuvušas universitātes telpas un studiju programmu izvēles iespējas. Arvien kuplāks kļūst arī sadarbības partneru loks, kas nu jau plešas tālu ārpus Latvijas robežām. Interesi par iespēju studēt mūsu universitātē izrāda gan Eiropas, gan krietni attālāku valstu pārstāvji.

Pašlaik DU Erasmus+ un IISMA (Indonēzijas starptautiskā studentu mobilitātes) apmaiņas programmu ietvaros studē 32 jaunieši no Filipīnām, Indonēzijas, Turcijas, Itālijas un Spānijas. Lielākā daļa apgūst bioloģijas programmu, kā arī vides zinātnes, krievu un angļu filoloģiju, informācijas tehnoloģijas un mūziku. Daugavpils Universitāti par studiju vietu izvēlējušies arī studenti no ASV, Izraēlas, Uzbekestānas, Kazahstānas un citām valstīm. Daudzi no viņiem norāda, ka šāda izvēle izdarīta, jo augstskola piesaistīja ar savu programmu kvalitāti un lielisku tehnisko bāzi.

Arī nākamais semestris solās būt interesants: uz Daugavpili ieradīsies Erasmus+ apmaiņas studenti no Indijas, Filipīnām, Izraēlas, Tadžikistānas, Lesoto, Baltkrievijas, Lietuvas, Polijas, Turcijas un Itālijas. Universitātes pārstāvji norāda, ka pieteikšanās vēl turpinās, jo pavasara semestrī vienmēr ir vairāk interesentu, ņemot vērā Latvijas klimatiskos apstākļus, un aicina pilsētas iedzīvotājus ar viesmīlību un sapratni izturēties pret jauniešiem, kas mērojuši tālu ceļu, lai vismaz uz dažiem mēnešiem Daugavpils kļūtu par viņu mājām.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.