Šobrīd Daugavpilī

100 jautājumi bērniem un jauniešiem Latvijas simtgades priekšvakarā Izglītības ziņas

343
100 jautājumi bērniem un jauniešiem Latvijas simtgades priekšvakarā

Aizvadītajā nedēļā, 8. novembrī, Daugavpils Centra vidusskolas telpās noritējusi Latvijas simtgadei veltītā spēle “100 gadi ­– 100 jautājumos”. Spēles mērķis bija palīdzēt Daugavpils un novada bērniem un jauniešiem tuvāk iepazīties ar dzimtās zemes vēsturi un kultūru, celt viņu patriotisku garu, sagaidot un nosvinot Latvijas simtgadi, palīdzēt sajust savu piederību šai valstij.
Projekta grupa vēlējās sniegt Daugavpils un novada bērniem un jauniešiem priekšstatu par Latviju, tās kultūru un vēsturi kā daļu no Eiropas un pasaules kultūras un vēstures. Pastāstīt par Latvijas īpatnībām, par lietām, darbiem, cilvēkiem, ar kuriem mēs varam lepoties.

Spēlē piedalījās 20 komandas no 11 pilsētas un novada mācību iestādēm. Dalībnieki tika sadalīti divās vecuma grupās: 7.-12. klašu skolēni un studenti. Visiem bija jāatbild uz 100 jautājumiem, kurus sadalīja pa tematiem: Latvijas daba, Latvijas ģeogrāfija, Latvijas arhitektūra, Latvijas vēsture, Latvijas pilsētas, Ievērojamas personas, Mūzika un dejas, Literatūra un māksla, Sports, Ekonomika un ražotne. Lai atbildētu uz katru jautājumu, spēles dalībniekiem bija jāizvēlas viena no trim piedāvātām atbildēm.

7.-12. klašu skolēnu kategorijā 3. vietu izcīnīja Krievu vidusskolas-liceja komanda “Zelenoglazoe taksi” (54 pareizās atbildes). 1. un 2. vietas ar vienādu pareizo atbilžu skaitu (59) ieguva “Daugavpils brašuļi” no Daugavpils 10. vidusskolas un “6X” no Daugavpils Centra vidusskolas.

Studentu grupā 3. vietu ar 49 pareizām atbildēm ieguva komanda “Maksims Maksimičs” no Daugavpils būvniecības tehnikuma. 2. vietā palika Daugavpils Universitātes komanda “Šokolādes fabrika” (52 pareizās atbildes). Pirmo vietu ar fenomenālo rezultātu – 75 pareizās atbildes – izcīnīja Daugavpils būvniecības tehnikuma studenti, komanda “Felikss”. Uzvarētāji abās vecuma grupās saņēma kausus. Visi pārējie spēles dalībnieki tika pie suvenīriem.

Tuvākajā laikā plānots novadīt vēl divas spēles. Projektu grupa cer, ka tajās labprāt piedalīsies bērni un jaunieši, kuriem kaut kādu iemeslu dēļ nav izdevies apmeklēt pirmo spēli. Viena no gaidāmajām spēlēm norisināsies 2018. gada 28. novembrī plkst. 17.00 Daugavpils Universitātes jaunā korpusā (Parādes 1) 332. auditorijā. Interesenti var sūtīt pieteikumus spēlei uz e-pastu: evasavicka@gmail.com.

Projektu organizē un īsteno biedrības “Atklāsme” aktīvisti, kuriem palīdz intelektuālo spēļu kluba “Erudīts” dalībnieki. Projekts top Latgales NVO projektu programmas 2018 ietvaros, ar Daugavpils NVO atbalsta centra un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.