ZS 24.08.2017. Lēmums Nr.443 Par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma nodošanu sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija"

Pēdējo reizi informācija atjaunota 21.03.2024, 17:46

Saskaņā ar likuma „Par pašvaldībām” 15.panta pirmās daļas 1.punktu pašvaldības autonomā funkcija ir organizēt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Šīs funkcijas izpildi reglamentē gan normatīvie akti par publisko iepirkumu, gan normatīvie akti par atkritumu apsaimniekošanu.

Atkritumu apsaimniekošanas likuma 18.panta pirmā daļa noteic, ka pašvaldība publisko iepirkumu vai publisko un privāto partnerību regulējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā izvēlas atkritumu apsaimniekotāju; sestā daļa – pašvaldība slēdz līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju pēc iepriekšējā līguma darbības termiņa beigām; septītā daļa – līgumu pašvaldība un atkritumu apsaimniekotājs slēdz uz laiku, kas nav īsāks par trim gadiem un nav ilgāks par septiņiem gadiem; vienpadsmitā daļa – Ministru kabinets nosaka pašvaldības un atkritumu apsaimniekotāja līguma būtiskos noteikumus.

Publisko iepirkuma likuma 4.panta trešā daļa nosaka šā likuma piemērošanas izņēmumus tādas personas sniegtajiem pakalpojumiem, kura atbilst visām šādām pazīmēm:

1) tā atrodas tādā vairāku pasūtītāju kopīgā kontrolē, kas izpaužas kā tiesības ietekmēt kontrolētās personas darbības stratēģiskos mērķus un lēmumus;

2) vairāk nekā 80 procentus no tās darbībām veido konkrētu uzdevumu izpilde kopīgi kontrolējošo pasūtītāju vai citu minēto pasūtītāju kontrolēto personu interesēs;

3) tajā nav tiešas privātā kapitāla līdzdalības, izņemot tādu privātā kapitāla līdzdalības veidu, kas atbilstoši komerctiesības regulējošiem normatīvajiem aktiem un Līgumam par Eiropas Savienības darbību neietver tiesības ietekmēt un kontrolēt tās lēmumus un kam nav izšķirošas ietekmes uz to.

Iepirkumu uzraudzības birojs kā valsts pārvaldes funkciju īstenotājs iepirkuma procedūru uzraudzībā norāda, ka Publisko iepirkumu likuma piemērošanas izņēmums ir interpretējams, ņemot vērā Eiropas Savienības tiesas judikatūru.

Eiropas Savienības tiesa lietā C-107/981 ir norādījusi, ka publisko iepirkumu regulējošie normatīvie akti varētu netikt piemēroti, ja līgums tiktu slēgts starp līgumslēdzēju iestādi (pasūtītāju) un juridisko personu, pār kuru šī līgumslēdzēja iestāde īsteno līdzīgu kontroli kā pār savām struktūrvienībām un kura izpilda būtiskāko daļu no savām darbībām kopā ar kontrolējošo iestādi vai iestādēm (t.s. iekšējo darījumu jeb in house attiecības) (http://iepirkumiem.lv/attachments/article/252/skaidrojums_in_house_02.06.2015.pdf, 1.lpp).

Attiecībā uz nosacījumu par personas, ar kuru tiek slēgts līgums, atrašanos viena vai vairāku pasūtītāju pilnīgā kontrolē Eiropas Savienības tiesa spriedumā lietā C-458/032 ir devusi plašāku skaidrojumu. Minētā sprieduma 65.punktā ir norādīts, ka šāda kontrole ir tad, ja līgumslēdzēja iestāde var ietekmēt kontrolētā subjekta lēmumus, un ir jāpastāv noteicošai ietekmei gan attiecībā uz tā stratēģiskajiem mērķiem, gan svarīgiem lēmumiem. Citiem vārdiem sakot, līgumslēdzējai iestādei ir jābūt iespējai veikt pār subjektu strukturālu un funkcionālu kontroli (sprieduma lietās C-182/11 un C-183/113 27.punkts) (http://iepirkumiem.lv/attachments/article/252/skaidrojums_in_house_02.06.2015.pdf, 2.lpp).

Augstākās tiesas Senāts Administratīvo lietu departaments 2010.gada 29.marta lēmumā lietā Nr.A42958509, SKA– 340/2010, atsaucoties uz Eiropas Savienības tiesas atziņām (piemēram, 2008.gada 13.novembra spriedums lietā C-324/07 „Coditel Brabant SA pret Commune d’Uccle un Région de Bruxelles‑Capitale”), norāda, ka valsts iestāde var veikt vispārējas nozīmes uzdevumus, liekot lietā arī pati savus administratīvos, tehniskos un citus līdzekļus, un ka tai nav pienākuma pieaicināt struktūras, kas darbojas ārpus tās dienestiem. Eiropas Savienības tiesa lietā vērtēja, kādos gadījumos pasūtītājs kontrolē pakalpojumu sniedzēju tāpat kā savus dienestus jeb, citiem vārdiem sakot, kādos gadījumos pakalpojumu sniedzējs atrodas pilnīgā pasūtītāja kontrolē. Tiesa atzina, ka kontrolei ir jābūt tādai, ar kuras palīdzību pasūtītājs var ietekmēt pakalpojumu sniedzēja lēmumus. Proti, ir jābūt noteicošas ietekmes iespējai gan attiecībā uz pakalpojumu sniedzēja stratēģiskajiem mērķiem, gan uz svarīgiem lēmumiem. Tiesas ieskatā apstāklis, ka pasūtītājam kopā ar citiem publisko tiesību subjektiem pieder visas pakalpojumu sniedzēja kapitāla daļas, liecina, ka pasūtītājs kontrolē pakalpojumu sniedzēju gluži tāpat kā savus dienestus.

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments 2015.gada 23.janvāra spriedumā lietā Nr.A42513407 SKA-17/2015 atzinis, ka Atkritumu apsaimniekošanas likuma un Publisko iepirkumu likuma normas paredz pašvaldībai tiesības izvēlēties atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniedzēju kādā no trim veidiem: iepirkuma procedūrā; publiskās un privātās partnerības procedūrā; nodrošināt pakalpojuma sniegšanu pašai ar saviem resursiem. Tādējādi nav tiesiska pamata ierobežot pašvaldības rīcības brīvību un likt tai obligāti izvēlēties pakalpojuma sniedzēju vienā no šiem veidiem.

Konstatējot visus Publisko iepirkumu likuma 4.panta trešajā daļā noteiktos priekšnoteikumus, ir pamats noslēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu, nepiemērojot publiskā iepirkuma procedūru.

Saskaņā ar likuma „Par pašvaldībām” 3.pantu pašvaldība darbojas iedzīvotāju interesēs.

 

2017.gada 11.maijā beidzās 2014.gada 12.maijā noslēgtā Līguma par tiesībām apsaimniekot juridisko un fizisko personu radītos sadzīves atkritumus Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā darbības termiņš, kurš noslēgts ar sabiedrību ar ierobežotu atbildību „Clean R”, reģistrācijas Nr.40003682818 (iepriekšējais nosaukums – SIA „L&T”).

Saskaņā ar Domes 2017.gada 6.jūlija lēmumu Nr.357 „Par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma nodrošināšanu Daugavpils pilsētas pašvaldībā” pašvaldība ir pieņēmusi lēmumu nodrošināt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanu Daugavpils pilsētas pašvaldības teritorijā, neveicot publiskā iepirkuma procedūru, atbilstoši Publisko iepirkumu likuma 4.panta regulējumam („in house” principa ietvaros).

Sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” 2017.gada 7.jūlija ārkārtas dalībnieku sapulcē tika atbalstīta sabiedrības iecere piedalīties sadzīves atkritumu apsaimniekošanā Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā.

Pašvaldības ieskatā būtu noslēdzams līgums par atkritumu apsaimniekošanu Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā ar sabiedrību ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija”. Lēmums tiek pamatots ar sekojošiem apsvērumiem:

  1. Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” ir pašvaldību dibināta kapitālsabiedrība, kuras dalībnieces ir 9 pašvaldības. Sabiedrības dibināšanas mērķis ir atkritumu apsaimniekošanas sistēmas izveide Dienvidlatgales reģionā. Daugavpils pilsētas pašvaldība ir lielākā sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” kapitāla daļu īpašniece, un tai pieder sabiedrības 282,00 (divi simti astoņdesmit divi) kapitāla daļas, kas veido 51,27% (piecdesmit viens komats divdesmit septiņi procenti) no sabiedrības apmaksātā pamatkapitāla, līdz ar to sabiedrība atrodas Domes pilnīgā kontrolē, kas izpaužas kā tiesības ietekmēt kontrolētās personas darbības stratēģiskos mērķus un lēmumus.
  2. Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” 100% no ieņēmumiem gūst no sadzīves atkritumu apsaimniekošanas darbībām atkritumu poligonā „Cinīši” to pašvaldību teritorijā, kuras ir tās dalībnieces.
  3. Sabiedrībā ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” nav tiešas privātā kapitāla līdzdalības, tās dalībnieki ir atvasinātās publiskās personas.

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” 2017.gada 28.jūlija vēstulē Nr.1.1.-1.1./37 ir apliecinājusi savu atbilstību Publisko iepirkumu likuma 4.panta trešajai daļai.

Saskaņā ar Domes 2015.gada 28.decembra lēmumu Nr.571 „Par Daugavpils pilsētas pašvaldības tiešās līdzdalības kapitālsabiedrībās izvērtēšanu” tika apstiprināta Daugavpils pilsētas pašvaldības līdzdalības saglabāšana sabiedrībā ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija”, norādot, ka sabiedrības pamatdarbība atbilst šādiem politikas plānošanas dokumentiem: Daugavpils pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģija 2014.-2030.gadam (apstiprināta ar Domes 2014.gada 26.jūnija lēmumu Nr.342); Daugavpils pilsētas attīstības programmai „Mana pils – Daugavpils” 2014.-2020.gadam (apstiprināta ar Domes 2014.gada 13.marta lēmumu Nr.151.). Domes lēmumā tika secināts, ka Daugavpils pašvaldības darbība, saglabājot līdzdalību sabiedrībā ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija”, atbilst Valsts pārvaldes iekārtas likuma 88.panta nosacījumiem par publiskas personas tiesībām veikt komercdarbību sabiedrības interesēs, nekropļojot konkurenci, pašvaldības autonomo funkciju, definēto attīstības mērķu un sociālekonomiskās attīstības prioritāšu īstenošanai, izmantojot kapitālsabiedrības aktīvus.

Ministru kabineta 2013.gada 26.februāra sēdē (protokols Nr.11, pieejams http://likumi.lv/doc.php?id=255121) tika apstiprināts Atkritumu apsaimniekošanas valsts plāns 2013.-2020.gadam, kurā tika noteikts, ka katra pašvaldība pati pieņem lēmumu par to, vai atkritumu apsaimniekošana tās teritorijā ir stratēģiski svarīga nozare.

Saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 88.panta pirmo daļu, kas bija spēkā laikā, kad tika apstiprināts Atkritumu apsaimniekošanas valsts plāns 2013.-2020.gadam, publiska persona komercdarbību varēja veikt:

1) ja tirgus nav spējīgs nodrošināt sabiedrības interešu īstenošanu attiecīgajā jomā;

2) nozarē, kurā pastāv dabiskais monopols, tādējādi nodrošinot sabiedrībai attiecīgā pakalpojuma pieejamību;

3) stratēģiski svarīgā nozarē;

4) jaunā nozarē;

5) nozarē, kuras infrastruktūras attīstībai nepieciešami lieli kapitālieguldījumi;

6) nozarē, kurā atbilstoši sabiedrības interesēm nepieciešams nodrošināt augstāku kvalitātes standartu.

Ievērojot Valsts pārvaldes iekārtas likuma 88.panta vēsturisko un aktuālo redakciju, kā arī Ministru kabineta 2013.gada 26.februāra sēdes protokolā (protokola Nr.11 35.paragrāfs) noteikto, secināms, ka pašvaldība atbilst šobrīd spēkā esošajam Valsts pārvaldes iekārtas likuma 88.panta regulējumam un ir tiesīga pati pieņemt lēmumu, nosakot atkritumu apsaimniekošanas nozarē sniegtos pakalpojumus, kuri ir stratēģiski svarīgi pašvaldības administratīvās teritorijas attīstībai, izvērtējot nozares, kurās pakalpojumi tiek sniegti, tās stratēģisko nozīmīgumu.

Zinātnē (skat.http://www.diena.lv/arhivs/svarigako-nozaru-meklejumos-13515602) ir atzīta tēze, ka, lai sauktos par „stratēģisku”, nozarei ir jārada sociāli labumi sabiedrībai, nevis tikai jādemonstrē pievienotās vērtības lielums. Stratēģiskas nozares ir „labas” nozares tautai. Proti, tādas, kas veicina nodarbinātību, nerada draudus vides kvalitātei un uzlabo infrastruktūru valstī, piemēram, ceļus, interneta pieejamību.

Atkritumu apsaimniekošana ir uzskatāma par nozari, kas atbilst šiem kritērijiem. Līdz ar to, atkritumu apsaimniekošanas nozarē sniegtie pakalpojumi atbilstoši Valsts pārvaldes iekārtas likuma 88.panta pirmās daļas 2.punktam, ir atzīstami par stratēģiski svarīgiem pašvaldības administratīvās teritorijas attīstībai, jo kvalitatīvi ieviesta atkritumu apsaimniekošanas sistēma ne tikai nodrošina iedzīvotāju vajadzību īstenošanu, bet sekmē apkārtējā vides stāvokļa saglabāšanu vai uzlabošanu.

Vienlaikus, nosakot, ka atkritumu apsaimniekošanas nozarē sniegtie pakalpojumi ir atzīstami par stratēģiski svarīgiem pašvaldības administratīvās teritorijas attīstībai, pašvaldība nākotnē saglabā tiesības organizēt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu normatīvajos aktos noteiktajā formā – slēdzot līgumu Publisko iepirkumu likuma 4.panta trešās daļas kārtībā, piemērojot publiskā iepirkuma vai publiskās un privātās partnerības procedūru sadzīves atkritumu apsaimniekotāja izvēlei. No minētā izriet, ka atkritumu apsaimniekošanas nozarē sniegto pakalpojumu definēšana par stratēģiski svarīgiem pašvaldības administratīvās teritorijas attīstībai pati par sevi nerada šķēršļus konkurences veicināšanai šajā nozarē.

 

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” 2017.gada 14.jūlija vēstulē Nr.1.1.-1.1./35 ir apliecinājusi gatavību veikt atkritumu apsaimniekošanu Daugavpils pilsētas pašvaldībā no 2017.gada 1.oktobra par 7,00 EUR (bez PVN) par 1 m3, ja 1 m3 svars sastādīs 115 kg. Minētais tarifs ir lētāks par SIA „Labiekārtošana D” 2017.gada 17.jūlija vēstulē Nr.112 piedāvāto atkritumu apsaimniekošanas tarifu 7,38 EUR (bez PVN) par 1m3.

Sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” piedāvātais sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs par  0,31 EUR lētāks salīdzinājumā ar esošo tarifu 7,31 EUR apmērā, kas tika noteikts saskaņā ar Domes 2014.gada 24.jūlija lēmumu Nr.385 „Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu” un kas tiek piemērots visiem sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgumiem, kurus noslēdzis SIA „Clean R”.

Attiecībā uz maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu jāņem vērā, ka gadījumā, ja jaunā līguma darbības laikā netiks palielinātas ar pakalpojumu sniegšanu saistīto nodokļu likmes, piemēram, dabas resursu nodoklis, sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu vai būtiski nepieaugs degvielas izmaksas, sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” neplāno maksas par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu palielināšanas nepieciešamību, tādā veidā nodrošinot pamatotu balansu starp pakalpojuma kvalitāti (t.sk. pieejamību) un maksas par pakalpojumu sniegšanas apmēru. Vienlaicīgi jāatzīmē, ka lēmumu par maksas par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma 39.panta pirmo daļu pieņem tieši pašvaldība, kas nozīmē, ka pat gadījumā, ja sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” vēlēsies piemērot palielinātu maksu par tās pakalpojumiem, to būs iespējams īstenot tikai pamatojoties uz pašvaldības domes lēmumu.

Papildus pašvaldība ņem vērā apstākli, ka līguma ar sabiedrību ar ierobežotu atbildību „Clean R”, reģistrācijas Nr.40003682818 (iepriekšējais nosaukums – SIA „L&T”) par tiesībām apsaimniekot juridisko un fizisko personu radītos sadzīves atkritumus Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā darbības laikā pašvaldība ir saņēmusi pamatotas sūdzības par atkritumu apsaimniekotāja darbību pašvaldības teritorijā, kā arī konstatēts, ka atkritumu apsaimniekotājs SIA „Clean R” nepilda noslēgtā līguma ietvaros uzņemtās saistības, nesniedzot Domes noteiktajā termiņā pieprasīto informāciju, par līgumsaistību neizpildi Dome ir piemērojusi līgumsodu.

 

No iepriekš aprakstītā izriet, ka, piešķirot sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanas tiesības Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā sabiedrībai ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija”, pašvaldība visefektīvāk var nodrošināt tās autonomās funkcijas izpildi, tādēļ pašvaldība neuzskata par lietderīgu piemērot iepirkuma vai publiskās un privātās partnerības procedūru sadzīves atkritumu apsaimniekotāja izvēlei.

 

Pamatojoties uz likuma „Par pašvaldībām” 3.pantu, 15.panta pirmās daļas 1.punktu, 21.panta pirmās daļas 14.punkta e) apakšpunktu, Atkritumu apsaimniekošanas likuma 8.panta pirmās daļas 1.punktu, 18.panta pirmo daļu, 18.panta sesto daļu, 18.panta septīto daļu, 39.panta pirmo daļu, 39.panta otro daļu, Valsts pārvaldes iekārtas likuma 88.panta pirmās daļas 2.punktu, Publisko iepirkumu likuma 4.panta trešo daļu, Ministru kabineta 2013.gada 26.februāra sēdes protokolu (protokola Nr.11, 35.paragrāfs), Daugavpils pilsētas domes 2014.gada 27.marta saistošo noteikumu Nr.16 „Atkritumu apsaimniekošanas noteikumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” 32.punktu, sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” 2017.gada 14.jūlija vēstulē Nr.1.1.-1.1./35 un 2017.gada 28.jūlija vēstulē Nr.1.1.-1.1./37 norādīto, un Daugavpils pilsētas pašvaldības Finanšu komitejas 2017.gada 17.augusta sēdes protokolu Nr.5, atklāti balsojot: PAR – 14 (J.Dukšinskis, R.Eigims, A.Elksniņš, A.Gržibovskis, M.Ivanova-Jevsejeva, L.Jankovska, R.Joksts, I.Kokina, V.Kononovs, M.Lavrenovs, J.Lāčplēsis, I.Prelatovs, H.Soldatjonoka, A.Zdanovskis), PRET – nav, ATTURAS – nav, Daugavpils pilsētas dome nolemj:

 

  1. Noteikt, ka atkritumu apsaimniekošanas nozarē sniegtie pakalpojumi (tajā skaitā sadzīves atkritumu savākšana) ir stratēģiski svarīgi Daugavpils pilsētas pašvaldības administratīvās teritorijas attīstībai.
  2. Noslēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā ar sabiedrību ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija”, reģistrācijas Nr.41503029988, atbilstoši lēmuma pielikumā esošajam līguma projektam, nosakot līguma spēkā stāšanās brīdi – 2017.gada 1.oktobris un darbības termiņu – 7 (septiņi) gadi no spēkā stāšanās brīža.
  3. Apstiprināt sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija”, reģistrācijas Nr.41503029988, iesniegto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas aprēķinu, un noteikt maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā šādā apmērā:

3.1. sākot ar 2017.gada 1.oktobri līdz 2017.gada 31.decembrim 7,00 EUR par 1 m3 atkritumu bez pievienotās vērtības nodokļa, ja 1 m3 atkritumu svars sastāda 115 kg;

3.2. maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu var tikt pārskatīta Domes sēdē saskaņā ar apsaimniekotāja pamatoto iesniegumu vai pēc pašvaldības iniciatīvas.

  1. Noteikt sabiedrībai ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija”, reģistrācijas Nr.41503029988, pienākumu pirms atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanas Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā uzsākšanas, saskaņot ar Daugavpils pilsētas pašvaldību līguma projektu, kāds tiks slēgts starp sabiedrību ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija”, reģistrācijas Nr.41503029988 un atkritumu radītājiem.
  2. Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību „Atkritumu apsaimniekošanas dienvidlatgales starppašvaldību organizācija”, reģistrācijas Nr.41503029988, nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanas nepārtrauktību, veicot darbības pakalpojuma sniegšanas pārņemšanai no iepriekšējā pakalpojuma sniedzēja SIA „Clean R”, savlaicīgi brīdinot visus atkritumu radītājus.
  3. Atzīt par spēku zaudējušu Domes 2014.gada 24.jūlija lēmumu Nr.385 „Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu”.
  4. Kontroli pār šī lēmuma izpildi veikt Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniekam Valērijam Kononovam.

 

Pielikumā: Līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā.

 

 

Domes priekšsēdētājs             (personiskais paraksts)                                             

A.Elksniņš

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!