Šobrīd Daugavpilī

Turpinās iepriekšējā balsošana pašvaldību vēlēšanās Pašvaldības ziņas

303

Latvijā turpinās iepriekšējā balsošana pašvaldību vēlēšanās: nobalsot var 3. jūnijā (9:00-16:00) un 4. jūnijā (13:00-20:00), savukārt vēlēšanu galvenajā dienā, 5. jūnijā, to varēs izdarīt no plkst.7:00 līdz 20:00. Ņemot vērā situāciju ar Covid-19, Centrālā vēlēšanu komisija iesaka, ja tas ir iespējams, balsot iepriekšējās balsošanas laikā, kad vēlēšanu iecirkņos ir novērojams viszemākās vēlētāju aktivitātes periods.

Kopumā Daugavpilī darbojas 29 iecirkņi, kā arī viena mobilā grupa, kas strādā ar vēlētājiem, kuriem nav iespējas ierasties pašiem, kā arī ar koronavīrusu slimojošiem: to darīs mediķi, kas būs nodrošināti ar visiem nepieciešamajiem aizsardzības līdzekļiem (pieteikuma veidlapa no vietnes cvk.lv - nosūtīta uz e-pastu velesanas2021@daugavpils.lv, tālrunis uzziņām 28811230).

Vēlēšanu iecirkņos tiks ievērots princips 4 kv. m. uz vienu personu, bet pie ieejām norādīts vēlētāju skaits, kas vienlaicīgi drīkst atrasties vēlēšanu iecirknī. Uz iecirkni  jāierodas ar pasi vai ID karti, kā arī ar sejas masku un savu pildspalvu. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, personas apliecinošo dokumentu pārbaude notiek ar īpašas viedtālruņa lietojumprogrammas palīdzību, tas ir, bez zīmoga pasē.

Nevajag aizmirst arī par pareizu balsošanas kārtību – drīkst likt tikai “plusu” pretī kandidāta vārdam un uzvārdam, vai pilnīgi to izsvītrot. Krustiņu, mīnusu un ķeksīšu zīmes nav derīgas, un tās netiks ņemtas vērā balsu skaitīšanas laikā. Vēlēšanu dienās ir stingri aizliegta jebkāda politiskā aģitācija vēlēšanu iecirkņos vai 50 metru rādiusā no tiem. 4. un 5. jūnijā aģitācijas aizliegums attiecas arī uz televīziju, radio, presi un internetu. Par visiem pārkāpumiem šajā sakarā var ziņot Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (80002070), Valsts policijai vai Pašvaldības policijai.

Vairāk informācijas par pašvaldību vēlēšanām var iegūt, zvanot uz Centrālās vēlēšanu komisijas vienoto uzziņu tālruni 67049999.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.