Šobrīd Daugavpilī

Pieņemti jauni grozījumi noteikumos par stipendiju piešķiršanu studentiem-zobārstiem Domes ziņas

308
Pieņemti jauni grozījumi noteikumos par stipendiju piešķiršanu studentiem-zobārstiem

Ceturtdien, 25. jūlijā, kārtējā Daugavpils domes sēdē deputāti apstiprināja grozījumus pašvaldības Saistošajos noteikumos Nr. 2 par stipendiju piešķiršanas kārtību topošajiem zobārstiem. Šo grozījumu ieviešana ir saistīta ar efektīvāka instrumenta meklēšanu ārstu piesaistīšanai Daugavpilī.

Līdz šim brīdim Daugavpilī darbojas programma, saskaņā ar kuru 4. un 5. kursa studenti-zobārsti varēja pieteikties pašvaldības stipendijai līdz 350 eiro. Pēc izglītības pabeigšanas stipendiāti apņēmās strādāt Daugavpils zobārstniecības poliklīnikā pilnus 5 gadus. Tomēr praksē daudziem studentiem jau ir bijis darbs un viņi nebija ieinteresēti Daugavpils domes piedāvājumā.

Jaunie grozījumi paredz iespēju pilnīgi segt izglītības izdevumus, kuru summa nepārsniedz 12 000 eiro. Pieteikties šai programmai var pat pirmā kursa studenti. Savukārt topošais zobārsts apņemas nākamos 10 gadus strādāt Daugavpils zobārstniecības poliklīnikā pilnu darba slodzi. Turklāt pusi no sava darba laika viņam jāvelta bērnu zobārstniecībai. Šajos 10 gados nav iekļauti prombūtnes periodi, kas ir ilgāki par diviem mēnešiem.

Pēc 5. kursa bijušajam studentam jāinformē Daugavpils dome par izglītības pabeigšanu un divu mēnešu laikā jāslēdz darba līgums ar poliklīniku. Līdz šim brīdim viņam pēc katra semestra jāsniedz dati par sekmēm katrā no mācību priekšmetiem.
Domes deputāti vienbalsīgi atbalstīja saistošo noteikumu grozījumus.

Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.