Šobrīd Daugavpilī

Pašvaldību vēlēšanas un Сovids-19 - kā notiks balsošana Domes ziņas

123

Sestdien, 2021. gada 5. jūnijā, Latvijā norisināsies kārtējās pašvaldību vēlēšanas. Tās atšķirsies no iepriekšējām ar to, ka notiks saskaņā ar apstiprināto administratīvi teritoriālo reformu, un tiks organizētas Covid-19 pandēmijas apstākļos, kas ievieš būtiskas korekcijas šajā procesā. Šajās velēšanās vēlētājiem pirmo reizi tiks nodrošināta iespēja balsot jebkurā savas pašvaldības vēlēšanu iecirknī.

Pieteikumu pieņemšana no vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļu kandidātiem beigsies 17. aprīlī. Kopumā ir paredzēti 30 vēlēšanu iecirkņi (29 vietas un viena mobilā grupa), kuros ir nepieciešami vairāk nekā 200 palīgi. Tie, kas jau ir strādājuši iepriekšējās Saeimas vai Eiropas Parlamenta vēlēšanās, savus pieteikumus var sūtīt uz e-pastu anna.kokina@daugavpils.lv, bet tiem, kas to grasās darīt pirmo reizi, iepriekš jāpiezvana pa tālruni 28811230 un jāiesniedz pieteikums klātienē, vienojoties par pilsētas Domes apmeklējuma laiku (Kr. Valdemara iela, 1).

Vēlēšanu iecirkņu saraksts jau ir sagatavots un tagad tiek vērtēta šo vietu drošā ietilpība maksimālai vēlētāju aizsardzībai pret Covid-19 izplatīšanās riskiem. Aprēķins tiek veikts pēc principa 4 kv. m. uz vienu personu kopējā telpā. Pie ieejas tiks atzīmēts vēlētāju skaits, kas vienlaicīgi drīkst atrasties vēlēšanu iecirknī. Katram būs jāierodas ar savu sejas masku un pildspalvu. Arī šeit būs aktuāla 2 metru distances ievērošana, un balsošanas kabīnes tiks izvietotas atbilstoši šīm prasībām. Uz vietas būs jāuzrāda pase vai ID karte.

Šajās pašvaldību vēlēšanās varēs balsot jebkurā no iecirkņiem, kas atrodas pašvaldībā, kur deklarēta vēlētāja dzīvesvieta, Daugavpils vēlēšanu komisija aicina doties uz jūsu mājām vistuvāk esošo iecirkni. Vēlētājus aicina ņemt vērā, ka pie balsošanas vietām pilsētas centrā var veidoties rindas.

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā, 5.jūnijā, būs no pulksten 7.00 līdz 20.00. Vēlētāji varēs izmantot arī iespēju nobalsot iepriekš:

-  pirmdien, 31. maijā, no plkst. 16.00 līdz 20.00;
-  ceturtdien, 3. jūnijā, no plkst. 9.00 līdz  16.00;
-  piektdien, 4. jūnijā, no plkst. 13.00 līdz 20.00.

Līdz 6. jūnijam Latvijā darbosies Centrālās vēlēšanu komisijas vienotais uzziņu tālrunis 67049999. Informāciju var saņemt arī Daugavpils vēlēšanu komisijā (anna.kokina@daugavpils.lv, 28811230 - arī uzziņām par izbraukumu komisiju).

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.