Šobrīd Daugavpilī

PAŠVALDĪBA IEINTERESĒTA SAGLABĀT PROFESIONĀLĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS PROGRAMMU ĪSTENOŠANU DAUGAVPILĪ Domes ziņas

332
PAŠVALDĪBA IEINTERESĒTA SAGLABĀT PROFESIONĀLĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS PROGRAMMU ĪSTENOŠANU DAUGAVPILĪ

Piektdien, 26. martā Daugavpils pilsētas domes Izglītības un kultūras jautājumu komisijas ārkārtas sēdē deputāti tikās ar Izglītības un zinātnes ministrijas un pilsētas profesionālās vidējās izglītības iestādēm, lai iesaistītos jautājuma risināšanā par Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas reorganizāciju. Pašvaldība uzsver, ka ieinteresēta saglabāt daudzveidīgu profesionālās vidējās izglītības programmu īstenošanu pilsētā.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) turpina īstenot profesionālās izglītības strukturālo reformu, kas paredz izmaiņas Daugavpils reģiona profesionālās izglītības tīklā. Daugavpilī ir trīs IZM pakļautībā esošas profesionālās izglītības iestādes – Daugavpils Tehnikums, Daugavpils Būvniecības tehnikums un Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola, kuru paredzēts reorganizēt ar 2022. gada 1. janvāri, profesionālās izglītības programmu īstenošanu nododot tehnikumiem.

Piektdien, 26. martā notika Daugavpils pilsētas domes Izglītības un kultūras jautājumu komisijas sēde, kurā piedalījās domes vadība un deputāti, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, kā arī Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas, PIKC “Daugavpils Tehnikums” un PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikums” vadība. Deputāti uzklausīja IZM redzējumu par profesionālās vidējās izglītības attīstību Daugavpilī, kā arī pašu izglītības iestāžu viedokli un bažas sakarā ar Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas reorganizāciju.

Minēto izglītības iestāžu dibinātājs ir valsts, tāpēc pašvaldībai ir tiesības paust savu nostāju tikai atsevišķos jautājumos. Daugavpils pilsētas dome seko profesionālās izglītības reformas virzībai un ir ieinteresēta, lai tiktu saglabāta Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas izglītības programmu īstenošana un tiek nodrošināta abu tehnikumu ilgtspējīga attīstība. Pašvaldības deputāti norāda, ka arī turpmāk nepieciešams pilsētas iedzīvotājiem nodrošināt plašu profesionālās vidējās izglītības programmu klāstu, kā arī nodrošināt dažādu līmeņu izglītības programmas, tostarp vakarskolas programmas un pieaugušo izglītības programmas.

Jau iepriekš informējām, ka 25. martā Daugavpils pilsētas domē vērsās Daugavpils tehnikuma pārstāvji. Iestādes vadība pauda bažas, ka reorganizējot Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolu pastāv risks zaudēt tehnikuma telpas Varšavas ielā 23 un Varšavas ielā 21A. Šajās telpās notiek praktiskās nodarbības mašīnbūvē. Reaģējot uz radušos situāciju, Daugavpils pilsētas dome norādīja, ka arī turpmāk gatava nodot izglītības iestāžu lietošanā pašvaldības īpašumā esošo ēku Miera ielā 57, kur pašlaik atrodas Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola. Tomēr IZM redzējumā šīs telpas būtu piemērotākas pieaugušo izglītības centra izveidei.

Pirms Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas reorganizācijas jautājuma iekļaušanas Ministru kabineta sēdē, IZM reorganizācijas ieceri plāno skaidrot plašāk. Savukārt, Daugavpils pilsētas dome iesaistījusies šī jautājuma risināšanā, lai atbalstītu profesionālās izglītības programmu saglabāšanu un izglītības iestāžu attīstību.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa