Šobrīd Daugavpilī

Pašvaldība atgādina par nekustamā īpašuma nodokļa nomaksu Domes ziņas

211

Daugavpils pašvaldība atgādina, ka līdz 2020. gada 1.decembrim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājums. Sakarā ar koronavīrusa pandēmiju, nodokļu maksāšanas termiņi ar Daugavpils pilsētas domes lēmumu tika izmainīti šī gada martā. Saskaņā ar iepriekšējiem termiņiem, aktuālais maksājums būtu jāveic līdz 15. novembrim, taču tas bija pārcelts uz vēlāku laiku.

Īpašuma pārvaldīšanas departamenta darbinieki aktīvi strādā ar nodokļu maksātājiem, operatīvi sūtot atgādinājumus un rūpīgi izvērtējot katru atsevišķu gadījumu. Saskaņā ar likumu, ja personai iepriekš nebija nodokļu parādu, maksājuma datumu var atlikt ar minimālu naudas sodu. Pretējā gadījumā par laikā neveiktu maksājumu tiek aprēķināta nokavējuma nauda 0,05% dienā no nesamaksātās summas. Regulārus atgādinājumus uz nodokļu maksātāja e-pasta adresi var saņemt, aizpildot pieprasījumu pilsētas domes mājaslapas www.daugavpils.lv sadaļā “Dokumentu un iesniegumu paraugi”.

Nomaksāt NĪN iespējams Daugavpils pilsētas domes Informācijas birojā (Kr.Valdemāra ielā 1, ar norēķinu karti, obligāti piesakoties iepriekš pa tālr.654-04321), bankā, internetbankā, portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv. Veicot maksājumu internetbankā, būtiski ir pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.