Šobrīd Daugavpilī

Noskaidroti pretendenti pašvaldības apbalvojumu saņemšanai Pašvaldības ziņas

622
Noskaidroti pretendenti pašvaldības apbalvojumu saņemšanai

3. novembrī Daugavpils pilsētas domes Izglītības un kultūras jautājumu komitejas, kā arī Finanšu komitejas sēdēs skatīti jautājumi par pašvaldības apbalvojumu “Gada balva” un “Mūža ieguldījums” piešķiršanu.

Līdz 15. oktobrim Daugavpilī reģistrētām juridiskām personām, valsts un pašvaldību institūcijām, Domes deputātiem, komitejām un komisijām, kā arī pilsētas iedzīvotājiem bija iespēja izvirzīt kandidātus „Gada balvas” piešķiršanai. Bija saņemti pieteikumi arī citu pašvaldības apbalvojumu piešķiršanai, kopumā ierosināts apbalvot 39 pretendentus.

Apbalvojumu GADA BALVA dažādās nominācijās Daugavpils pilsētas pašvaldība piešķir kopš 2010.gada. Kopumā šogad iesniegti 30 priekšlikumi. Vēl 9 pieteikumi saņemti citu pašvaldības apbalvojumu piešķiršanai. Saņemtos pieteikumus izskatīja speciāli izveidotā Apbalvojumu piešķiršanas padome.

Par ieguldījumu Daugavpils pilsētas attīstībā un sasniegumiem 2022.gadā komiteju locekļi nolēma virzīt apstiprināšanai Domes sēdē apbalvojuma GADA BALVA piešķiršanai:

  • IZGLĪTĪBĀ – Daugavpils Valsts ģimnāzijas fizikas skolotāju Marinu Pilaci;
  • KULTŪRĀ – Vienības nama folkloras dziesmu un deju kopas „Svātra” vadītāju Sarmīti Teivāni;
  • SPORTĀ – Daiļslidotāju Denisu Vasiļjevu;
  • TAUTSAIMNIECĪBĀ – SIA „EAST METAL”, valdes locekļi Hamkens Klaus Werner, Kaalund Michael, Westergaard Gert;
  • VESELĪBAS AIZARDZĪBĀ UN SOCIĀLAJĀ APRŪPĒ – SIA „Daugavpils zobārstniecības poliklīnika” ārstnieciskā darba vadītāju Eduardu Baļuļu;
  • VESELĪBAS AIZARDZĪBĀ UN SOCIĀLAJĀ APRŪPĒ – Sociālā dienesta Sociālo pakalpojumu nodaļas Sociālās mājas un Patversmes/Nakstspatversmes vadītāju Irēnu Šuļgu;
  • SABIEDRISKAJĀ DARBĪBĀ – NBS Zemessardzes 34.kājnieku bataljona komandieri, majoru Anatoliju Derjuginu;
    SABIEDRISKAJĀ DARBĪBĀ – Janas un Jura Priedīšu un Tatjanas un Daiļa Tukānu ģimenes.

Savukārt pašvaldības augstākā apbalvojuma MŪŽA IEGULDĪJUMS piešķiršanai bija iesniegti 7 pieteikumi. Par ilggadēju, godprātīgu, pašaizliedzīgu un augsti profesionālu darbu Daugavpils pilsētas labā komiteju locekļi nolēma virzīt apstiprināšanai Domes sēdē apbalvojuma „Mūža ieguldījums” piešķiršanai ilggadējai kultūras darbiniecei  Inārai Barišņikovai.

Galīgais lēmums par balvu piešķiršanu tiks pieņemts Domes sēdē.

Apbalvojumi tiks pasniegti svinīgā pasākumā Daugavpils Kultūras pilī 17. novembrī.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa