Šobrīd Daugavpilī

MK rīkojums nosaka vakcinācijas nepieciešamību valsts un pašvaldību darbiniekiem Pašvaldības ziņas

1776
MK rīkojums nosaka vakcinācijas nepieciešamību valsts un pašvaldību darbiniekiem

Lai novērstu straujo Covid-19 infekcijas izplatību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim visā valstī izsludināta ārkārtējā situācija. Balstoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr. 720, Daugavpils pilsētas domē izdoti divi izpilddirektores rīkojumi, kas nosaka, ka pašvaldības un tās struktūrvienību darbiniekiem darba pienākumu veikšanai nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Ministru kabineta rīkojuma Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 5.3. punkts nosaka, ka valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā arī kapitālsabiedrību darbinieki un amatpersonas, no 2021. gada 15. novembra savus darba pienākumus var veikt tikai tad, ja viņiem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Balstoties uz šīm Ministru kabineta rīkojuma prasībām, Daugavpils pilsētas pašvaldības izpilddirektore Sabīne Šņepste pirmdien, 11. oktobrī izdeva divus rīkojumus, kas nosaka, ka visiem Daugavpils pilsētas pašvaldības darbiniekiem nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Darbiniekiem, kuri nav vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19, līdz 15. novembrim uzdots uzsākt vakcināciju. Ja darbinieks norādītajā termiņā nav uzsācis vai pabeidzis vakcināciju, tad darbinieku atstādinās no amata pienākumu veikšanas bez darba algas saglabāšanas. Pašvaldības budžeta iestāžu un kapitālsabiedrību vadītājiem uzdots organizēt Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 noteikto prasību īstenošanu savās organizācijās.

Tuvākajās dienās pašvaldībā lems par papildus drošības pasākumiem efektīvai pašvaldības darba organizēšanai ārkārtējās situācijas laikā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa