Šobrīd Daugavpilī

LIETUVĀ NOTIKA TRĪS DIENU APMĀCĪBAS PAR ILGTSPĒJĪGU PILSĒTPLĀNOŠANU Domes ziņas

451
LIETUVĀ NOTIKA TRĪS DIENU APMĀCĪBAS PAR ILGTSPĒJĪGU PILSĒTPLĀNOŠANU

No 24. līdz 26.jūlijam projekta LLI- 386 “Trans-Form” ietvaros Visaginas pilsētā (Lietuvā) notika trīs dienu apmācības par ilgtspējīgu teritoriālo un pilsētplānošanu. Apmācībās piedalījās pašvaldību pārstāvji no Paņevežas, Visaginas, Rēzeknes, Krāslavas, Rēzeknes novada, kā arī trīs speciālisti no Daugavpils pilsētas domes.

Visaginas pašvaldība sadarbībā ar projekta vadošo partneri biedrību Eiroreģions “Ezeru zeme” organizēja apmācības, kuru laikā tika diskutēts par ilgtspējīgas pilsētplānošanas nozīmi, teritorijas plānošanas dokumentu attīstību un teritoriālā plānojuma kontroles un uzraudzības nozīmi. Apmācībās savā pieredzē dalījās Živile Šimkute, viena no arhitektūras un urbānisma uzņēmuma “MASH studio” dibinātāja, kas specializējas ilgtspējīgā teritoriālajā un pilsētplānošanā, Martynas Marozas, uzņēmuma MMAP pārstāvis, kas specializējas plānošanas un attīstības procesos, Dalia Bardauskiene, Viļņas priekšsēdētāja padomniece arhitektūras un teritoriālās plānošanas jautājumos, Donatas Baltrušaitis un Agne Dailidaite, uzņēmuma “Bauland” pārstāvji, kas specializējas stratēģiskās pilsētplānošanas procesos un metodēs. 

Speciālistiem no Latvijas un Lietuvas bija iespēja padziļināt zināšanas par stratēģisko pilsētplānošanu, kā arī iegūt informāciju par jaunu instrumentu pilsētplānošanai un publiskajai apspriedei – simulācijas galda spēle. Tika iepazīta arī Visaginas pilsētas pieredze degradēto teritoriju revitalizācijā.

Vairāk par projektu Jūs varat uzzināt šeit

Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums: 442 296,58 EUR

Informāciju apkopoja Jolanta Reča-Lāže, starptautisko projektu koordinatore

jolanta.reca-laze@daugavpils.lv