Šobrīd Daugavpilī

Iedzīvotājus aicina izmantot iespēju saņemt ar nekustamā īpašuma nodokli saistīto korespondenci savā e-adresē vai e-pastā Pašvaldības ziņas

282
Iedzīvotājus aicina izmantot iespēju saņemt ar nekustamā īpašuma nodokli saistīto korespondenci savā e-adresē vai e-pastā

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības aicina nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksātājus, kuru nekustamie īpašumi atrodas Pašvaldības administratīvajā teritorijā, izmantot iespēju un saņemt ar NĪN saistīto korespondenci (maksāšanas paziņojumus, atgādinājumus, brīdinājumus, lēmumus u.c.) elektroniski oficiālajā elektroniskajā adresē (e-adrese) vai elektroniskajā pasta adresē (e-pasts).

E-adrese ir ērts, drošs un aizsargāts elektroniskās saziņas pakalpojums. Ar tā palīdzību nodokļa maksātāji, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā latvija.gov.lv izveidotu kontu jeb pastkastīti, var veikt oficiālu saraksti ar valsts un pašvaldību iestādēm.

E-adresē īstenota saziņa tiesiski aizstāj "ierakstītas vēstules" sūtījumu. Piekļuve e-adresei iespējama tikai ar kvalificētiem personas elektroniskās identifikācijas līdzekļiem – eID karti, eParaksts un eParaksts mobile.

Ziņojums e-adresē tiek šifrēts, tā saturs redzams tikai nosūtītājam un saņēmējam. Līdz ar to, e-adrese nodrošina arī valsts pārvaldes pakalpojumu pieteikšanai nepieciešamo drošības līmeni. Gadījumos, kad klātienes pakalpojumu saņemšana valsts un pašvaldību iestādēs ir ierobežota, e-adrese sniedz iespēju iedzīvotājiem attālināti pieteikties un saņemt pakalpojumus, neatkarīgi no iedzīvotāju atrašanās vietas. Savu e-adresi var izveidot iedzīvotāji un uzņēmēji, kuriem pieejams eParaksts.

Lai pieteiktos maksāšanas paziņojumu un citas korespondences saņemšanai e-pastā, jāiesniedz attiecīgs iesniegums (iesniegums atrodams ŠEIT) Daugavpils pašvaldības centrālās pārvaldes Īpašuma pārvaldīšanas departamentam, izmantojot vienu no pieteikšanās veidiem:

  • personiski Pašvaldības Informācijas birojā (Krišjāņa Valdemāra ielā 1, Daugavpilī);
  • nosūtot pa pastu uz adresi Krišjāņa Valdemāra ielā 1, Daugavpilī, LV-5401;
  • portālā epakalpojumi.lv. Nepieciešams autentificēties, izmantojot interneta bankas vai elektroniskā paraksta rīku, sadaļā “Nekustāmais īpašums”, e-pakalpojums “E-pasta un SMS pieteikums” nepieciešams norādīt e-pasta adresi un apstiprināt ievadītās e-pasta adreses apstiprināšanas paziņojumā;
  • nosūtot parakstītu ar drošu elektronisko parakstu uz e-pastu: info@daugavpils.lv vai ipd@daugavpils.lv.

Gadījumā, ja nodokļa maksātājam ir mainījusies e-pasta adrese, par to ir jāinformē Pašvaldību.

 

Nodokļa maksātājiem, kuriem tiks aktivizēta e-adrese, ar NĪN saistītā korespondence tiks sūtīta automātiski uz e-adresi.

 

Papildus informāciju var saņemt Īpašuma pārvaldīšanas departamenta Nekustamā īpašuma nodokļa administrēšanas nodaļā, tālr. 654 04390, 654 04363, 654 04369, 654 04379, 654 04386, 654 04323.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa,

Nekustamā īpašuma nodokļa administrēšanas nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!