Šobrīd Daugavpilī

DRS dzemdību nodaļā suminās daudzbērnu māmiņas Pašvaldības ziņas

912

11.martā Daugavpils reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļā piedzima šī gada 100. bērniņš – brašs puika. Tajā pašā dienā te viesojās arī Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības pārstāvji: viņi sarūpēja dāvanas māmiņām, kurām piedzimis 3.mazulis. Šādas dāvanas līdz gada nogalei plānots pasniegt 110 jaunām daudzbērnu māmiņām, kas dāvājušas dzīvību savam mazulim šajā medicīnas iestādē.

Saskaņā ar oficiālajiem datiem, Latvijā kopumā ik gadu savu 3.mazuli pasaulē laiž aptuveni 3 000 māmiņu.

Vislatvijas akcijas mērķis ir ne vien individuāli sumināt kuplās ģimenes, bet arī informēt tās par iespēju iegūt dažāda veida valsts un pašvaldības atbalstu un aicināt iesaistīties 3+ kustībā, tādējādi kopīgi aizstāvot daudzbērnu ģimeņu intereses reģionālā un nacionālā mērogā.

Daugavpilī ir aptuveni 1 100 daudzbērnu ģimeņu. Rūpējoties par tām, pēdējo gadu laikā pašvaldība ieviesusi vairākus atbalsta pasākumus: tagad 3+ ģimenes kartes īpašnieki var bez maksas izmantot visas pilsētas teritorijā esošās autostāvvietas, ieviesta arī otra bezmaksas biļete braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā, bērnudārzu audzēkņiem tiek nodrošinātas brīvpusdienas, kā arī radītas papildus vietas vasaras nodarbinātības programmā un vasaras nometnēs. Visi šie atbalsta veidi ieviesti, ņemot vērā Daugavpils daudzbērnu ģimeņu biedrības „Lielās ģimenes” pārstāvju viedokli.

Neraugoties uz sarežģīto politekonomisko situāciju visā pasaulē, kuplo ģimeņu skaits mūsu pilsētā turpina pieaugt. Saskaņā ar Daugavpils Dzimtsarakstu nodaļas sniegtajiem datiem, šī gada pirmajos divos mēnešos 12 ģimenēs piedzimis 3.bērniņš, vairākās – arī ceturtais un piektais.

Plašāka informācija par atbalsta iespējām daudzbērnu ģimenēm pieejama vietnē www.godagimene.lv, kā arī Daugavpils kuplo ģimeņu biedrības vietnē www.lielasgimenes.lv.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!