Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils saņems vēl 2,75 miljonus eiro autobusu parka atjaunošanai Pašvaldības ziņas

257
Daugavpils saņems vēl 2,75 miljonus eiro autobusu parka atjaunošanai

Tuvāko pāris gadu laikā Daugavpils saņems no valsts papildus finansējumu 2 754 000 eiro apmērā jaunu autobusu iegādei. To nosaka grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 20. decembra noteikumos Nr. 848 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.5.1. specifiskā atbalsta mērķa "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru" 4.5.1.2. pasākuma "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (autobusi)" īstenošanas noteikumi"", kas stājušies spēkā 11. novembrī.

Finansējumu paredzēts novirzīt ar saspiesto dabasgāzi darbināmo un elektrisko autobusu iegādei, ar ko tiks papildināts AS “Daugavpils satiksme” autobusu parks. Saskaņā ar finansējuma piešķiršanas noteikumiem, līdzekļiem jābūt apgūtiem līdz 2023.gada decembrim.

AS “Daugavpils satiksme” pašlaik īsteno projektu, kam piešķirts 10 000 000 eiro liels Kohēzijas fonda finansējums. Tā ietvaros jau ir noslēgts līgums par 20 jauno ar saspiesto dabasgāzi darbināmo lielas ietilpības SCANIA autobusu piegādi, kā arī tuvākajā laikā tiks sludināts konkurss vēl  uz 15 mazietilpības autobusu iegādi (daļa no tiem būs elektriskie). Pirmie autobusi tiks piegādāti 2022.gada rudenī.

Papildus autobusu iegādei AS "Daugavpils Satiksme" plāno izveidot saspiestās dabasgāzes uzpildes staciju Kārklu ielā 24, kas apkalpos jauno, videi draudzīgo transportu.

Iepriekš piešķirtais finansējums 10 000 000 eiro apmērā un papildus finansējums 2 754 000 eiro apmērā ļaus nomainīt 85% no AS “Daugavpils satiksme” autobusiem uz komfortablu un videi draudzīgu transportu. Šāda mēroga atjaunošana nav notikusi jau vairāk nekā 20 gadus, tās rezultātā mūsu pilsētas sabiedriskā transporta autoparks jau pēc pāris gadiem kļūs par vienu no ekoloģiski tīrākajiem visā valstī.

Projekti tiek finansēti ar ES Kohēzijas fonda specifisko atbalsta mērķi "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru" (SAM 4.5.1.2).

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas  nodaļa