Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils reģionālajai slimnīcai jāsaņem atbilstošs finansējums kvalitatīvas un nepārtrauktas veselības aprūpes nodrošināšanai Pašvaldības ziņas

306
Daugavpils reģionālajai slimnīcai jāsaņem atbilstošs finansējums kvalitatīvas un nepārtrauktas veselības aprūpes nodrošināšanai

Ceturtdien, 31. augustā, Daugavpils valstspilsētas domes sēdē deputāti uzklausīja SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” ziņojumu par aktuālo finanšu situāciju, kā arī izteica ierosinājumu vērsties Veselības ministrijā, lai kopīgiem spēkiem rastu risinājumus, lai arī turpmāk Daugavpils reģionālā slimnīca būtu spējīga nodrošināt veselības aprūpes pakalpojumu nepārtrauktību un kvalitāti.

Uzklausot Daugavpils reģionālās slimnīcas ziņojumu par Daugavpils reģionālās slimnīcas darbības rezultātiem 2023. gadā, deputāti lēma, ka Daugavpils valstspilsētas pašvaldībai un Daugavpils reģionālajai slimnīcai jāturpina sarunas ar Veselības ministriju par faktiskajām izmaksām atbilstošu finansējumu, kā arī jāpilnveido Daugavpils reģionālā slimnīcas pārvaldības modeli, stiprinot ārstniecības sadaļu.

Daugavpils pašvaldība aicinās Veselības ministriju kļūt par līdzdalībnieku un iegūt pārstāvniecību Daugavpils reģionālās slimnīcā, lai ministrija kā nozares atbildīgā institūcija pastāvīgi būtu informēta par reālo situāciju veselības aprūpes iestādē un operatīvi iesaistītos lēmumu pieņemšanā.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība rosinās Veselības ministriju veikt likuma grozījumus, lai likvidētu slimnīcu padomes kā institūcijas, kas ļaus veidot efektīvāku veselības aprūpes iestāžu pārvaldības modeli, perspektīvā stiprinot tieši ārstniecības daļu, kas nodrošina slimnīcas pamatfunkciju izpildi.

Valsts piešķirtais finansējums visām Latvijas reģionālajām slimnīcām 2023. gadā ir nepietiekams, tas neatbilst faktiskajām izmaksām, ko izraisa inflācija, energoresursu cenu pieaugums, pārtikas sadārdzinājums un citas pozīcijas, kā arī strauji samazinātais valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu apjoms. Rezultātā Daugavpils reģionālās slimnīcas zaudējumi šajā laikā turpina palielināties, kas var ierobežot veselības pakalpojumu sniegšanu reģionā.

Deputāti lūgs Veselības ministrijai pārrēķināt tarifus, lai tie būtu izmaksām atbilstoši un slimnīca varētu organizēt savu darbu ilgtspējīgas, vienlīdzīgas, paredzamas un godīgas pakalpojumu apmaksas apstākļos, ievērojot izpildāmus kvalitātes kritērijus. Veselības ministrijai tiks lūgts kompensēt SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" radušos izmaksu pieaugumu energoresursiem, medikamentiem, medicīnas precēm un atalgojumam.

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pašvaldības Centrālās pārvaldes
Komunikācijas nodaļa

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!