Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils pašvaldība saņēma pateicību par palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem Pašvaldības ziņas

408
Daugavpils pašvaldība saņēma pateicību par palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem

2022. gada 7. novembrī Daugavpils valstspilsētas pašvaldība saņēma Iekšlietu ministra Kristapa Eklona pateicību par nozīmīgu, nesavtīgu darbu, sniedzot palīdzību un atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Kopš šī gada pavasara Daugavpils pilsētas pašvaldība nepārtraukti un aktīvi sniedz atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri nonākuši mūsu pilsētā patvēruma meklējumos, un bija viena no pirmajām Latvijas pilsētām, kas organizēja ukraiņu bērnu un viņu vecāku transportēšanu un izmitināšanu: jau marta sākumā pagaidu mājvietu Daugavpilī raduši aptuveni 100 jaunie sportisti un viņu ģimenes locekļi.

Astoņu mēnešu laikā Daugavpilī kopumā ir reģistrēti 2 104 Ukrainas civiliedzīvotāji, 1 458 no viņiem izmitināti ar pašvaldības palīdzību.  Pašlaik pašvaldība izmitina vairāk nekā 300 patvēruma meklētājus. Vairāk nekā 400 ukraiņu apmetušies Daugavpilī patstāvīgi.

Lai Ukrainas civiliedzīvotāji varētu saņemt  pēc iespējas plašāku informāciju par atbalstu, kas pieejams pašvaldības un valsts līmenī, Daugavpils oficiālajā vietnē pastāvīgi tiek aktualizēta informācija par atbalstu Daugavpilī ieceļojušiem patvēruma meklētājiem.

Uz Daugavpils pilsētas Tūrisma attīstības un informācijas aģentūras bāzes tika izveidots Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta punkts, kur viņi ērti un ātri var saņemt visu nepieciešamo informāciju. Arī Daugavpils Sociālais dienests nemitīgi sniedz konsultācijas un atbalstu kara bēgļiem.

Daugavpils pilsētas vispārizglītojošās skolās mācās aptuveni 80 ukraiņu bērni, vairāk nekā 50 bērni apmeklē pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes. Valsts izglītības satura centra īstenotā ES projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros 6 ukraiņu pedagogi piesaistīti Daugavpils skolās kā pedagogu palīgi, kas pēc mācību stundām sniedz atbalstu Ukrainas skolēniem par mācību stundu laikā apgūtajām tēmām.

Daugavpils Reģionālajā slimnīcā strādā 18 ārsti no Ukrainas (anesteziologi, reanimatologi, ķirurgi, onkologi, terapeiti, funkcionālie diagnosti, nefrologs, ginekologs, neirologs, narkologs, pediatrs (neonatologs), traumatologs/ortopēds), kā arī 2 anestēzijas, intensīvās un neatliekamās aprūpes māsas un farmaceits.

Pašvaldība ik dienu turpina sniegt nepieciešamo atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas turpina ieceļot mūsu pilsētā.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa