Daugavpils mērs aicina Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali Pašvaldības ziņas

572
Daugavpils mērs aicina Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

Apvienotā saraksta mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā, nedz Aizsardzības ministrijas lēmumu sekās un to ietekmē uz reģionu, nedz politisko un ekonomisko procesu loģikā, bijušais Saeimas priekšsēdētājs izrauj no konteksta vārdus "aizsardzība", "agresija", "Latgale" un "Krievija" un sarindo tos viņam ērtā, pareizā un saprotamā kārtībā - Nacionālās Drošības Apdraudējums. Un ar šo nožēlojamo secinājumu steidz dalīties ar Valsts drošības dienestu!

Ko manos izteikumos vērtēs VDD? Prasību izveidot Latgalē speciālo ekonomisko zonu ar zemākām bāzes nodokļu likmēm? Prasību atgriezties pie mikrouzņēmumu nodokļa? Prasību pārskatīt kritērijus un piešķirt lielāku finansējumu pierobežas skolām? Lūgumu izremontēt ceļu Daugavpils-Nīcgale vai Vienības tiltu labākai bruņoto spēku mobilitātei? Vai demogrāfiskos rādītājus, no kuriem pašvaldību izlīdzināšanas mehānisma ietvaros ir atkarīgi pilsētu un novadu budžeti?

Ja Smiltēna kungs tik ļoti vēlas izrādīt savu aktivitāti valsts interešu aizstāvībā un pie viena vainot kādu patriotisma trūkumā, lai padarītu savus politiskos "sasniegumus" ievērojamākus, varu piedāvāt viņam izcilu know-how! Piemēram, Smiltēns var sākt veidot sarakstu ar Latvijas uzņēmumiem, kuri vēl nav atvēruši Latgalē savus birojus/ noliktavas/ ražotnes un vainot tos, ka tādējādi šie uzņēmumi apdraud valsts drošību!

Starp citu, Smiltēna kungs, kā Saeimas deputāts jūs varat veicināt kādas ministrijas vai tās daļas pārcelšanu pie mums uz Latgali. Piemēram, Aizsardzības ministrijas, VARAM vai Ekonomikas ministrijas. Un arī pats noteikti varat pārcelties! Varēsiet uzraudzīt valsts drošību un palīdzēt rakt ierakumus!

 

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšēdētājs
Andrejs Elksniņš

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!