Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš tiešsaistē tikās ar Harbinas mēru Sun Zhe Pašvaldības ziņas

837
Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš tiešsaistē tikās ar Harbinas mēru Sun Zhe

Ceturtdien, 26. augustā Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš tikās ar sadraudzības pilsētas Harbinas (Ķīna) mēru Sun Zhe. Tikšanās laikā Harbinas mērs sveica Andreju Elksniņu ar stāšanos Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja amatā, kā arī izteica atbalstu turpmākai sadarbības attīstīšanai starp Harbinu un Daugavpili, ekonomikas, medicīnas un kultūras jomās.

Virtuālajā vizītē piedalījās arī Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aleksejs Vasiļjevs, pašvaldības lietu pārvaldniece Žanna Kobzeva, Stratēģiskās plānošanas un starptautisko sakaru nodaļas vadītāja Olga Tolmačova un Juridiskā departamenta vadītājs Ruslans Golovans, kā arī Harbinas pilsētas vicemērs Cheng Xiaoming, Harbinas pašvaldības valdības štāba priekšnieks Fang Zhenghui, Ārlietu biroja ģenerāldirektors Cao Ru, Tirdzniecības biroja ģenerāldirektors Sun Yongbin, Harbinas Kultūras un tūrisma biroja ģenerāldirektors Lan Feng, Harbinas Sabiedrības veselības komisijas ģenerāldirektors Ding Fengshu.

Tikšanās laikā Harbibas mērs Sun Zhe Pateicās Daugavpils pilsētas pašvaldības pārstāvjiem par sadarbību iepriekšējos gados, atcerējās vizītes Daugavpilī, laipno uzņemšanu, kultūrvēsturisko mantojumu un dabas vērtības. Sun Zhe uzsvēra, ka arī pēc pandēmijas Harbinas pilsēta ir gatava turpināt sadarbību ar Daugavpils pilsētu, kopīgi attīstot ekonomikas platformas, medicīnas jomu, stiprinot kultūras un mākslas sakarus. Harbinas mērs novēlēja Daugavpilij iegūt 2027. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu, kā arī pauda gatavību iesaistīties kopīgu kultūras aktivitāšu īstenošanā.

Savukārt Andrejs Elksniņš pateicās par Harbinas pilsētas atbalstu. 2020. gada aprīlī, kad Latvijā sākās COVID-19 pandēmija, Daugavpils no Harbinas saņēma sejas aizsargmaskas, kas tika izmantotas nodrošinot ar aizsarglīdzekļiem mediķus un pašvaldības darbiniekus, kuri apkalpo klientus. Daugavpils mērs norādīja, ka ir ieinteresēts turpināt abu pilsētu sadarbību un cer, ka pēc pandēmijas Daugavpili apciemos Harbinas pilsētas delegācija.

Harbinas pilsēta Ķīnā ir viena no 18 Daugavpils sadraudzības pilsētām. Sadarbības līgums starp pilsētām noslēgts 2003. gadā. Līguma ietvaros pilsētas vienojušās par sadarbību tirdzniecības, ekonomikas, zinātnes, veselības aizsardzības, izglītības un kultūras jomās.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa