Šobrīd Daugavpilī

DAUGAVPILS DOME PIEŠĶIRS NODOKĻU ATVIEGLOJUMUS UZŅĒMĒJU ATBALSTAM KRĪZES SITUĀCIJĀ Domes ziņas

250

28. aprīlī Daugavpils pilsētas domes deputāti apstiprināja saistošos noteikumus, kas nosaka nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību vietējiem uzņēmumiem un organizācijām, kuru saimnieciskā darbība piedzīvo grūtības Covid-19 izplatības dēļ izsludinātajā ārkārtas situācijā.

Kad sākās Covid-19 krīze, Daugavpils pilsētas pašvaldība sāka domāt par to, kādā veidā var atbalstīt vietējos iedzīvotājus un uzņēmējus, kas nodrošina viņiem darba vietas. Vispirms uz vēlāku laiku bija pārcelti nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņi. Uzņēmēji, kas darbojas pašvaldības telpās, var pieteikties nomas maksas samazināšanai. Attīstības departaments paralēli šiem pasākumiem aptaujāja vietējos uzņēmējus par grūtībām, kas viņiem radušās ārkārtas situācijā.

Meklējot jaunas atbalsta sniegšanas iespējas, notikušas plašas diskusijas. Pamatojoties uz vairākiem deputātu un speciālistu izteiktajiem priekšlikumiem, bija izstrādāti saistošie noteikumi par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu saimnieciskās darbības veicējiem - vairākām nodokļu maksātāju grupām.

Saistošie noteikumi paredz nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu  piešķiršanu no nodokļa summas, kas tiek aprēķināta par laika perioduno 2020. gada 14. marta līdz 2020. gada 31. decembrim. Atvieglojumu 90% apmērā varēs saņemt viesnīcas, ēdināšanas uzņēmumi, sporta un bērnu izklaides centri, tirdzniecības centri un paviljoni, sabiedriskā labuma organizācijas. Pretendēt uz atbalsta saņemšanu varēs arī citas uzņēmēju kategorijas, ja apgrozījums krīzes situācijā krities vismaz par 30%.

Atvieglojumi neattiecas uz vidi degradējošām ēkām, maksātnespējas stadijā esošiem uzņēmumiem, bankām un dažām citam kategorijām. Savukārt nekustamā īpašuma nodokļa parādu esamība šoreiz neliegs saņemt pašvaldības atbalstu, ja saimnieciskās darbības veicējs atbilst pārējiem kritērijiem.

Saistošie noteikumi tuvākajā laikā stāsies spēkā un kopā ar pieteikuma veidlapu tiks publicēti pašvaldības vietnē www.daugavpils.lv.

Lai pretendētu uz nodokļa atvieglojumiem, līdz šī gada 1. jūlijam ir jāiesniedz iesniegums Domes Īpašuma pārvaldīšanas departamentā. Informāciju iespējams saņemt telefoniski Domes Nekustamā īpašuma nodokļa administrēšanas nodaļā, tālr.nr.: 654 04336,  654 04386, 654 04339, 654 04390, 654 04369.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: