Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī skolotājiem pašvaldība nodrošinās veselības apdrošināšanu Domes ziņas

895
Daugavpilī skolotājiem pašvaldība nodrošinās veselības apdrošināšanu

Daugavpils pašvaldība ir nākusi ar iniciatīvu atbalstīt pedagogus arī finansējot veselības apdrošināšanas polises. Daugavpils pedagogus par šādu iespēju informēja ikgadējā pedagogu konferencē Domes priekšsēdētājjs Igors Prelatovs, uzsverot, ka tas būs labākais risinājums,  kā pašvaldība var palīdzēt pedagogiem, īpaši Covid-19 kontekstā.

Ir notikusi Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes speciālistu tikšanās ar Daugavpils pilsētas arodorganizācijas priekšsēdētāju.  Pašlaik pilsētas Izglītības pārvalde organizē iepirkumu veselības polišu iegādei, kuras saņems gan vispārizglītojošo, gan pirmsskolas, gan interešu izglītības pedagogi.

Pašlaik Daugavpils skolotāju veselības apdrošināšana ir pašu ziņā. To par saviem līdzekļiem veic arodbiedrībā apvienojušies pilsētas skolotāji.

Daugavpilī ir nedaudz vairāk par 1600 pedagogu.

Domes priekšsēdētāja vietnieks, izglītības jomas kurators Jānis Dukšinskis skaidro, ka tie varētu būt no pilsētas budžeta  piešķirti ap 160 tūkstoši eiro. Viena polise varētu maksāt aptuveni 100 eiro. Par polises piedāvājumu varēs spriest pēc iepirkuma, bet pastāvēs iepēja pedagogiem pašiem piemaksāt un saņemt plašāku apmaksāto medicīnas pakalpojumu klāstu.

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.