Šobrīd Daugavpilī

Daugavpili apmeklēja satiksmes ministrs Tālis Linkaits Domes ziņas

323

14. jūnijā satiksmes ministrs Tālis Linkaits reģionālajā vizītē apmeklēja Daugavpili, tikās ar Daugavpils domes vadību, apskatīja Cietokšņa ielas posmu, kur tagad notiek tramvaja sliežu rekonstrukcija, apmeklēja Daugavpils lokomotīvju remonta centru (“LDZ ritošā sastāva serviss”) un Daugavpils tehnikumu. Par vizītes galveno tēmu kļuva videi draudzīgā sabiedriskā transporta attīstība Daugavpilī.

Ministrs iepazinās ar pašreizējiem un plānotajiem pilsētas transporta infrastruktūras attīstības projektiem, kā arī ar aptauju rezultātiem par šo tēmu. Jāatzīmē, ka pilsētniekus interesē ne tikai ceļu seguma kvalitāte, bet arī tādi lielajām pilsētām svarīgie uzdevumi, kā, piemēram, ērta veloceliņu tīkla izveide.

Ar Satiksmes ministrijas atbalstu piesaistītais ES fondu finansējums paredz jaunu tramvaju līniju būvniecību un piecu zemās grīdas tramvaju iegādi. Tāpēc ministrs Tālis Linkaits kopā ar priekšsēdētāju Igoru Prelatovu un Domes speciālistiem apmeklēja arī tramvaja līnijas rekonstrukcijas zonu Parādes - Cietokšņa ielu posmā līdz Daugavpils cietoksnim, ko plānots pabeigt līdz šī gada beigām. Viņš pozitīvi novērtēja darba gaitu un pilsētas paveikto videi draudzīgā sabiedriskā transporta attīstībā, norādot, ka Satiksmes ministrija atbalsta arī citas pašvaldības iniciatīvas.

Atgādinām, ka šobrīd  tiek projektēts jauns tramvaja ceļa posms Vaiņodes ielā ar esošās tramvaja līnijas rekonstrukciju Stropos, savienojot pilsētas mikrorajonus "Ķīmija" un "Vecstropi". Nākotnē plānots sākt projektēt arī tramvaja līniju, kas savienos pilsētas centru un Jaunās Forštates mikrorajonu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.