Šobrīd Daugavpilī

Daugavpili apmeklēja Armēnijas vēstnieks Baltijas valstīs Domes ziņas

367

16. janvārī Daugavpilī pirmoreiz viesojās Armēnijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Baltijas valstīs Tigrans Mkrtčjans. Diena iesākās ar vēstnieka, viņa dzīvesbiedres un palīga vizīti Daugavpils pilsētas domē, kur diplomātu viesmīlīgi uzņēma pilsētas domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Jānis Lāčplēsis.

Tikšanās laikā vēstniekam un viņa ceļabiedriem parādīja prezentāciju par pilsētu, kuras gaitā Tigrans Mkrtčjans uzzināja daudz par vietējo armēņu diasporu un sadarbību ar divām Daugavpils sadraudzības pilsētām – Alaverdi un Vagaršapatu. Armēnijas vēstnieks atzinās, ka jau sen gribējis apmeklēt mūsu pilsētu, bet šāda iespēja radās tikai tagad. Savukārt Jānis Lāčplēsis aicināja diplomātiskās misijas dalībniekus atbraukt uz Daugavpili kāda liela šī gada pasākuma laikā. Pēc tam abu valstu pārstāvji apmainījās ar dāvanām.

Vēstnieka un viņa ceļabiedru otrs vizītes punkts bija Latgales Centrālā bibliotēka, kur atklāja vēsturisko karšu izstādi „Armēnija senās kartēs 6. gs. p. m. ē. – 20. gs.”. Vēstnieks uzdāvināja bibliotēkai arī vairākas vērtīgas grāmatas, kuru vidū bija ne tikai vēstures tēmai veltītie izdevumi, bet arī daiļliteratūra, reliģiskā literatūra un arī pasakas.  Jāuzsver, ka pēdējos gados armēņu autorus arvien biežāk tulko uz latviešu valodu. Tas apliecina to, ka latviešu un armēņu starptautiskā sadarbība pieaug.

Latgales Centrālās bibliotēkas vadība bija gandarīta par sadarbību ar Armēnijas vēstniecību, pateicoties kurai izdevās izveidot tik daudzpusīgu programmu. Šī jau ir ne pirmā šāda veida izstāde, kas tapusi sadarbībā ar diplomātisko misiju. Pēdējo gadu laikā laba sadarbība izstāžu veidošanā izveidojās ar Zviedrijas, Somijas, Baltkrievijas un citu valstu vēstniecībām.

Vēsturisko karšu izstāde bibliotēkā būs skatāma līdz 30. janvārim. Par armēņu autoru grāmatām vaicājiet pie LCB bibliotekāriem jebkurā laikā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: