Šobrīd Daugavpilī

A. Elksniņš sveic Latvijas 103. dzimšanas dienā Pašvaldības ziņas

541
A. Elksniņš sveic Latvijas 103. dzimšanas dienā

Dārgie daugavpilieši!

Šodien svinam Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu! Šoreiz mūsu valstij nozīmīgāko datumu atzīmējam īpašos apstākļos. Daudzas ģimenes skārušas bēdas, daudziem ir bažas par to, kādi pārbaudījumi mums vēl ir priekšā.

Latvijas un arī mūsu pilsētas dzīvē bijuši uzplaukuma posmi un arī grūtāki laiki. Bet vienmēr, liktenīgos brīžos, mūsu ļaudis spēja vienoties kopīgam mērķim, lai grūtības atstātu pagātnē.

Arī šis Covid-19 pandēmijas laiks reiz aizies vēsturē. Ekonomikas lejupslīde, bezdarbs, veselības aprūpes krīze, aizvainojums par nepārdomātiem politiķu lēmumiem – šis gads tiešām ir bijis smags gan mūsu valstij, gan pilsētai. Tomēr ar kopīgu darbu, savstarpēju cieņu un atbalstu mēs to pārvarēsim. 

Mēs visi gribam dzīvot valstī, kur ikviens cilvēks ir svarīgs, ikviens ir novērtēts. Mēs negribam, lai  mūsu ļaudis tiek šķiroti pēc viņu izcelsmes, pēc viņu tautības vai pēc viņu ticības, un mēs to nepieļausim. Mūsu cilvēki ir lielākā mūsu valsts un pilsētas vērtība.

Vai mēs jau esam uzcēluši šādu valsti?

Jau 18.gadsimtā franču filozofs formulēja, kas, viņaprāt, ir demokrātiska valsts. Viņš teica:

"Lai dzimtene ir māte visiem pilsoņiem; lai priekšrocības, kuras viņi bauda savā dzimtenē, liktu to augsti vērtēt; lai valdība atvēlētu tiem savu vietu sabiedrības pārvaldē pietiekošu, lai viņi sajustu, ka atrodas savās mājās, un, lai likumi viņu acīs būtu tikai kopējās brīvības nodrošinājums."

Pēc šīs izpratnes, mums vēl tāls ceļš ejams, lai mērķi sasniegtu. Bet es ticu, ka tas notiks. Visi kopā mēs spēsim Latviju padarīt par  tādu valsti, kura attīstās un uzplaukst, cienot ikvienu savu iedzīvotāju, rūpējoties par ikvienu, atbalstot ikvienu.

No sirds sveicu Jūs  Latvijas 103. dzimšanas dienā!

Dievs, svētī Latviju!