Šobrīd Daugavpilī

Vienības namā būs skatāma literāri muzikāla kompozīcija par rakstnieku V. Krimovu Kultūras ziņas

272
Vienības namā būs skatāma literāri muzikāla kompozīcija par rakstnieku V. Krimovu

Šī gada 29.novembrī plkst.18.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) notiks literāri muzikāla kompozīcija krievu valodā “No rakstnieka krājumiem”, kas veltīta rakstnieka Vladimira Krimova 145. dzimšanas gadadienai. Ieeja pasākumā bez maksas.

Uzvedumā piedalīsies Vienības nama Krievu kultūras centra Tautas teātris “Iskateļ”, aktieri Vladislavs Vasiļjevs, Eduards Beļnikovs, Marks Šelutko, dejotāji Artjoms Afanasjevs un Vanda Gibovska u.c. Koncertmeistare Natālija Polovko. Muzikālo kompozīcijas autors Dmitrijs Kuzņecovs, scenārists - Žans Badins.

Vladimirs Krimovs (1878 – 1968) – krievu rakstnieks un uzņēmējs. Dzimis Dinaburgā vecticībnieku ģimenē.1908.gadā V. Krimovs absolvēja Maskavas universitāti. 1910.gadā viņš pārcēlās uz dzīvi Pēterburgā, kur darbojās žurnālistikā - publicēja presē savus ceļojumu aprakstus, izdeva ilustrētu žurnālu “Galvaspilsēta un muiža” («Столица и усадьба»). Tas bija bagātīgi ilustrēts izdevums, kurā tika publicēti augstvērtīgi kultūras dzīves apskati, memuāri un mākslas vēstures materiāli, padomi kolekcionāriem. Žurnāla tapšanā piedalījās labākie tā laika grafiķi, mākslinieki, fotogrāfi un žurnālisti. Šis izdevums nav zaudējis savu kultūrvēsturisko nozīmi arī šodien.

Par Krimova populārāko darbu literatūrā kļuva triloģija “Pēc miljoniem” («За миллионами»), kas tulkota arī angļu valodā. Laikabiedru atmiņās V.Krimovs ir viens no vispretrunīgāk vērtētajiem rakstniekiem un cilvēkiem. Veiksmīga uzņēmēja slava neļāva laikabiedriem objektīvi novērtēt viņa rakstnieka talantu. Vladimirs Krimovs nomira 1968.gada 6.februārī savā villā Parīzes priekšpilsētā Šatū.

Informējam, ka pasākuma laikā iespējama filmēšana un fotografēšana publicitātes un vēsturiskajām vajadzībām.

Uzvedumu rīko Daugavpils valstpilsētas pašvaldības iestādes „Vienības nams” struktūrvienība „Krievu kultūras centrs”.

Papildu informācija:
DVPI „Vienības nams”
Krievu kultūras centrs
Vladislavs Vasiļjevs
t.: +371 654 13792, +371 20010284
e-pasts: rusdom@inbox.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!