Jūnijā aicina “Teātra festivāls Nr.3” Kultūras ziņas

433
Jūnijā aicina “Teātra festivāls Nr.3”

No 5. līdz 8. jūnijam Daugavpilī notiks “Teātra festivāls Nr.3”, kurš kalpo kā platforma, kur satikties - festivāla organizētājiem, iesaistītajiem māksliniekiem un festivāla izrāžu apmeklētājiem. Festivāla programmu veidos izrādes, kas izceļas gan ar neierastu formu, gan šodienas cilvēkam aktuālu un vajadzīgu saturu, kā arī sarunas ar skatītājiem un profesionāļu tikšanās.

“Teātra festivāls Nr.3” top, sadarbojoties Dirty Deal Teatro, Ģertrūdes ielas teātrim, Latvijas Leļļu teātrim un Daugavpils teātrim. Festivāla veidotājus vieno pārliecība, ka laikā, kad sabiedrību šķeļ gan ekonomiski, gan politiski satricinājumi, teātris ir īstā vieta, kur satikties citam ar citu, ieklausīties daudzbalsībā un kopā iztēloties labāku nākotni.  

Festivāla fokusā ir pārmaiņas – gan iekšējās, gan ārējās. Simbolisks ir arī šīgada festivāla sauklis – “Latgale ir tuvu”, kurš aicina veicināt pārmaiņas šī reģiona uztverē. Šis sauklis atgādina ne tikai festivāla viesiem, bet arī Latgales iedzīvotājiem par to, ka Latgale nav kāda neaizsniedzama un nesasniedzama vieta Latvijas vai Eiropas kontekstā. Tā ir tuvu, tepat, “viena spārna vēziena attālumā” jeb rokas stiepiena attālumā, ir tikai jāgrib sadoties rokās.

Festivāls tiks atklāts Daugavpils teātrī 5. jūnijā plkst.19.00 ar Ģertrūdes ielas teātra izrādi “Ragana” (rež. Andrejs Jarovojs), kurā skan Aspazijas dzeja pulsējoša hiphopa bīta pavadībā. Izrādes radošā komanda, sekojot Aspazijas valodas krāšņajam rakstam, ar balss un ritma spēlēm izgaismo “Raganas” stāstā glabāto pavedienu par sievietes pieredzi, piepildot savas ilgas un sapņus.

  6. jūnijā Dirty Deal Teatro aicina skatītājus uz līdzdalības izrādi “Konference visumā labiem cilvēkiem” (rež. V. Sīlis), kurā katram apmeklētājam būs iespēja iejusties kāda konferences dalībnieka tēlā. Šajā dienā Daugavpils teātris nospēlēs psiholoģisku drāmu “Meli bez noteikumiem” (rež. O. Šapošņikovs) - izrādi par manipulācijām, meliem un to sekām caur mīlas trīsstūra mikrokosma prizmu. Pēc izrādes notiks diskusija par melu, manipulāciju un dezinformācijas tēmām, kurā piedalīsies arī Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pols Bramels (Paul Brummel).

  7. jūnijā Dirty Deal Teatro daugavpiliešiem piedāvā noskatīties sāgu par varēšanu un nevarēšanu “Mantojums” (Miglājs AJV), kas vēsta par neredzamo pūru, kuru dažādu notikumu iespaidā nes katrs no mums. Savukārt Ģertrūdes ielas teātris nospēlēs kustību izrādi “tas ir viss, ko mēs varam” (rež. Andrejs Jarovojs), kura, balstoties tehno un elektroniskās klubu kultūras tradīcijās, aicina pievērst uzmanību solidaritātei un iekļaujošai cilvēcībai – tam, kā mums tik ļoti pietrūkst ikdienas attiecībās vienam ar otru.

Festivālu noslēgs Latvijas Leļļu teātris ar izrādi mazuļiem no 9 mēnešu līdz 2 gadu vecumam “Čuči, Spilventiņ!” (rež. L. Šmukste), kura notiks 8. jūnijā. Šī izrāde ir iespēja sajūtu līmenī iepazīties ar teātra vidi, to vērojot, sadzirdot, aptaustot un izrāpojot uz teātra skatuves.

Pēc katras izrādes skatītāji ir aicināti piedalīties sarunā ar izrādes veidotājiem un dalībniekiem, lai dalītos iespaidos par redzēto.

Savukārt skatuves mākslas profesionāļiem paredzētas trīs diskusijas, kurās tiks apspriesti aktuālie jautājumi par sadarbības iespējām ar pašvaldībām, par to, kā skatuves mākslai kopīgi veidot ilgtermiņa plānus, un par piekļūstamības veicināšanu teātra mākslā.

Ar pilnu “Teātra festivāla Nr.3” programmu var iepazīties Daugavpils teātra mājaslapā:

(https://www.daugavpilsteatris.lv/latvian/zinas/teatra-festivals-nr-3---latgale-ir-tuvu)

Biļetes uz izrādēm jau pieejamas Daugavpils teātra kasē (654 26520), „Biļešu paradīze” kasēs un internetā https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/4298.

“Teātra festivāls Nr.3” notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda,

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības un Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Vienības nams” atbalstu

 

Informāciju sagatavoja:

Janīna Ivanova

VSIA „Daugavpils teātris” sabiedrisko attiecību vadītāja

Mob. tālr. nr. 28445647

E-pasts: pr@daugavpilsteatris.lv

www.daugavpilsteatris.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!