Daugavpilī notika pirmais tautas tērpu gājiens Kultūras ziņas

Svētdien, 4. maijā, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 35. gadadienu, Daugavpilī pirmo reizi norisinājās Tautastērpu gājiens „Uzvelc savu tautastērpu par godu Latvijai!”, kas noslēdzās ar sirsnīgu kopā būšanas brīdi Vienības laukumā.
Gājienu organizēja Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Vienības nams” Latviešu un latgaliešu kultūras centrs, iedvesmojoties no Tautas tērpu centra “Senā klēts”, Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” un biedrības “Mans tautastērps” rīkotā Rīgas gājiena, kas ik gadu notiek kopš 2016. gada.
Neskatoties uz lietaino laiku, gājiens pulcēja vairāk nekā 400 dalībnieku – tajā piedalījās amatiermākslas kolektīvi, pašvaldības vadība, dažādas biedrības, izglītības iestāžu pārstāvji, skolēni un individuāli dalībnieki no Daugavpils, Rīgas, Ludzas novada Malnavas pagasta, Dagdas novada, Augšdaugavas novada Kalupes, Krustpils, Jēkabpils novada Vīpes pagasta, Preiļu novada un Vārkavas.
Gājiena laikā skatītājiem bija iespēja baudīt krāšņu un daudzveidīgu tautastērpu galeriju – no arheoloģiskiem un etnogrāfiskiem tautas tērpiem līdz pilsētvidei raksturīgam apģērbam. Līdzās latviešu tērpu bagātībai gājienā bija pārstāvēti arī Polijas reģionu tautastērpi un baltkrievu tradicionālais apģērbs, uzsverot kultūru dažādību un cieņu pret dažādām identitātēm.
Pasākums noslēdzās ar sirsnīgu kopā būšanu Vienības laukumā, kur klātesošie vienojās kopīgā Latvijas Valsts himnas dziedāšanā, bet Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra folkloras dziesmu un deju kopa "Svātra" izdziedāja skanīgākās latviešu spēka dziesmas.
Tautastērpu gājiens Daugavpilī kļuva par svinīgu, vienojošu un simbolisku notikumu, kas apliecināja piederību Latvijai un tautas tradīciju nozīmi mūsdienās. Šis pasākums atgādināja, ka tautastērps nav tikai apģērbs – tā ir dzīva kultūras zīme, kas glabā stāstus, vērtības un kopības sajūtu.