Maija mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs Kultūras ziņas

263
Maija mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles maijā aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus apskatīt vairākas mākslas un radošo darbu izstādes.

No 2. maija līdz 27. jūnijam rokdarbniece Tatjana Filatova aicina Jaunbūves bibliotēkas (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) apmeklētājus ieskatīties izšuvumu izstādē “Krāsainās domas uz baltā auduma”. Interesi par rokdarbiem viņā savulaik rosināja mājturības skolotāja, kura bijusi īsta profesionāle savā jomā. Jau skolas gados Tatjana iemācījās adīt, tamborēt, izšūt klājdūrienā. Viņa jūtas gandarīta, ka var sasildīt ģimeni ar savām adītajām zeķēm, cimdiem, cepurēm un šallēm. Iegādājusies kioskā rokdarbu žurnālu, Tatjana pavisam nesen sāka nodarboties ar izšūšanu krustdūrienā, veidojot iespaidīgu izšūto gleznu kolekciju. Izstādes atklāšana paredzēta 3. maijā plkst. 14.00.

 15. maijā plkst. 16.00 Jaunbūves bibliotēkā sadarbībā ar Daugavpils valstspilsētas Izglītības pārvaldi tiks atklāta ikgadējā Daugavpils skolēnu vizuālās mākslas, dizaina un tehnoloģiju konkursa “Koku noslēpumi” radošo darbu izstāde. Izstādē eksponētie darbi tika veidoti dažādās tehnikās, izmantojot tekstilu, papīru, koku, metālu, plastilīnu un citus materiālus. Izstāde būs pieejama apmeklētājiem līdz 8. jūnijam.

Līdz 30. maijam LCB filiālē Piekrastes bibliotēkā (Aveņu ielā 40) skatāma amatiermākslinieces Janīnas Zaicevas gleznu izstāde “Iedvesma no dabas nāk”. Apmeklētājiem tiek piedāvātas akvareļu tehnikā gleznotas dabas ainavas un ziedu kompozīcijas.

Līdz 30. maijam Piekrastes bibliotēkā skatāma arī Daugavpils Dienas aprūpes centra apmeklētāju radošo darbu izstāde “Prieka nesēji”. Izstādē pārstāvēti no dažādiem materiāliem un dažādās tehnikās veidoti radošie darbi, kuru galvenā tēma ir cirks un klauni. Apskatīt šo izstādi īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem.

No 2.maija līdz 29. jūnijam Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16) būs skatāma Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas fotopulciņa audzēkņu Daniila Boroņenko un Diānas Sibirjanovas darbu izstāde “Pagalmu stāsti. Jauno fotogrāfu darbus izstādē papildina fotopulciņa vadītājas Ilmas Petrovas dzejoļi.

Gatavojoties šai izstādei, jauniešiem bija dots uzdevums izveidot savu stāstu, parādīt savu redzējumu par pagalmiem. Pagalmā mēs izejam, lai izvestu pastaigā savu mājdzīvnieku, izdarītu saimniecības darbus, romantiski palūkotos debesīs… un pat neiedomājamies kā to visu redz fotogrāfi. Fotopulciņa vadītāja Ilma māca bērniem ne tikai redzēt, bet arī ieraudzīt apkārt notiekošo un spēt to parādīt citiem, saglabājot savu redzējumu un vienlaicīgi “neražot fotoatkritumus”. 

Līdz 15. maijam Pārdaugavas bibliotēkā (Komunālā 2) ir skatāma J. Raiņa Daugavpils 6. pamatskolas skolnieku radošo darbu izstāde “Plūst tēli un ceļas, un mainās.”/J. Rainis/. Izstādē aplūkojami dažādas tematikas bērnu radošie darbi.

Aicinām baudīt mākslu Daugavpils bibliotēkās!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālā bibliotēka
654 76345
www.lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!