Krievu kultūras centrā būs skatāma "dvēseles un roku radītu" darbu izstāde Kultūras ziņas

300
Krievu kultūras centrā būs skatāma

2024. gada 2. aprīlī plkst. 16.00 Daugavpils Vienības nama Krievu kultūras centrā (KKC), Varšavas ielā 14, tiks atklāta jauna gleznu un leļļu izstāde “Dvēseles un roku radīts”.

Jaunajā KKC ekspozīcijā būs aplūkojamas Latgales brīvo mākslinieku asociācijas biedres, daugavpilietes Valentīnas Vorotņikovas eļļas tehnikā gleznotās dažādu formātu gleznas un pašdarinātās lelles. Kopumā tās būs 29 gleznas un 18 lelles, kas atklāj mākslinieces radošo enerģiju, izjūtas un vērtības.

Mākslinieces gleznās attēlotas ziemas un vasaras ainas, mežs un mājdzīvnieki, klusās dabas ainas, ir darbi ar pilsētas skatiem un ēkām, piemēram, vienā no gleznām ir atainots Vienības nams. Izstādes glezniecības darbus raksturo spilgta krāsu gamma, gaismas un ēnas saspēle, smalkas noskaņu nianses un detaļas.

Ar leļļu darināšanu V. Vorotņikova nodarbojas jau aptuveni 25 gadus. “Sākumā man bija vēlme tikai izmēģināt savus spēkus. Bet radīšana ir aizraujošs process, kuram nav ne gala, ne malas. Un tagad man ir leļļu kolekcija, ar ko vēlos dalīties ar skatītājiem!” - teic māksliniece. 

Amatiermāksliniece aktīvi piedalījusies un turpina piedalīties kā kolektīvajās, tā arī personālizstādēs Latvijā, Lietuvā un, protams, Daugavpilī.

Izstāde “Dvēseles un roku radīts” būs pieejama apmeklētājiem līdz 30. aprīlim (darba dienās no 9.00 līdz 18.00 un sestdienās no 10.00 līdz 14.00). Ieeja bez maksas.

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana KKC publicitātei un arhīviem.

Izstādi rīko Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes „Vienības nams” struktūrvienība „Krievu kultūras centrs”.

Papildu informācija:
DVPI „Vienības nams”
Krievu kultūras centrs
Svetlana Lokteva
t.: +371 654 13792, +371 20010284, +371 26232264
e-pasts: rusdom@inbox.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!