Šobrīd Daugavpilī

“Kaiju” atgriešanās uz teātra skatuves Kultūras ziņas

135
“Kaiju” atgriešanās uz teātra skatuves

Pēc ilgāka pārtraukuma martā uz Daugavpils teātra skatuves atgriezīsies izrādes “Kaija 1” un “Kaija 2”, kuras kopā veido krimināli psiholoģisku diptihu “Kaija. Izmeklēšana”.

Abu izrāžu laikā režisors Oļegs Šapošņikovs, kurš izrādē atveido arī izmeklētāja lomu, kopā ar izrāžu varoņiem cenšas rast atbildi uz jautājumu, kāds ir iemesls Čehova komēdijas traģiskajam finālam.

Izrādes “Kaija-1” pamatā ir Antona Čehova pasaulslavenā luga, kura vēsta par mākslas ļaužu šķietami mierīgo dzīvi pie ezera, kas izrādās ironijas, ciešanu un vientulības pilna. Taču šajā izrādē „Kaijas” varoņiem ir iespēja atskatīties notikušajā un mēģināt izprast pašiem savas darbības un emociju uzplūdos izteikto, lai mēģinātu atbildēt uz jautājumiem – kurš, kāpēc un kā noved jaunekli Konstantīnu Trepļevu pie traģiskā gala. 

Izrādē “Kaija-2”, kuras pamatā ir Borisa Akuņina luga, kā īstenā detektīvā tiek meklēts Konstantīna Trepļeva iespējamais nāves iemesls, piedāvājot skatītājiem vairākus variantus, kas sevī iekļauj ne tikai notikumu tālākas attīstības, bet arī pagātnes notikumu variācijas. Akuņina lugā izrādās, ka katrs “Kaijas” varonis varētu būt potenciālais Konstantīna Trepļeva nāves vaininieks. Varoņi atkal un atkal atgriežas nesenā pagātnē, atklājot katra iespējamo motīvu un aizvien jaunas Čehova varoņu šķautnes.

Izrādi “Kaija 1” varēs noskatīties 7. martā plkst.18.30, savukārt izrādi “Kaija 2” – 10. martā plkst.17.00.

Biļetes: Daugavpils teātra kasē (654 26520), “Biļešu paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

 

Informācija par atlaidēm

Skatītājiem, kuri vēlēsies apmeklēt abas izrādes, tiek piedāvāta atlaide biļešu iegādei uz otru izrādi. Atlaide būs pieejama pirkumiem jebkurā “Biļešu paradīze” kasē, taču ne internetā.

Iegādājoties biļetes uz abām izrādēm viena pirkuma ietvaros, tiks piešķirta 50% atlaide otras izrādes biļetes iegādei.

Veicot otras izrādes biļetes pirkumu vēlāk, “Biļešu paradīzes” kasē būs jāuzrāda izrādes “Kaija 1” vai “Kaija 2” biļete, un otras izrādes biļetes iegādei tiks piemērota 20% atlaide.

Informāciju sagatavoja:

 

Janīna Ivanova

VSIA „Daugavpils teātris” sabiedrisko attiecību vadītāja

Mob. tālr. nr. 28445647

E-pasts: pr@daugavpilsteatris.lv

www.daugavpilsteatris.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!