Inženieru arsenālā satiekas retro un mūsdienu skaistuļi Kultūras ziņas

83
Inženieru arsenālā satiekas retro un mūsdienu skaistuļi

Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrā “Inženieru arsenāls” šovasar var apskatīt ne tikai retro tehniku, bet arī moderno dragreisa auto – Citroën Saxo 1.6 turbo! Šis sacīkšu braucēja Andreja Golovko spēkrats šobrīd ir ātrākais priekšējās piedziņas dragreisa auto Latvijā.

Aizvadītais mēnesis Inženieru arsenālam ir bijis piesātināts ar lieliem un maziem notikumiem – pirmās gadadienas svinības, Muzeju nakts un Daugavpils pilsētas svētki! Darbs Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrā neapstājas ne uz mirkli un bieži vien unikālie tehnikas piedāvājumi paradās pavisam negaidīti. Tieši tā tas notika ar 600 ZS Citroën Saxo.

Andrejs Golovko jau desmit gadus turpina saņemt godalgotas vietas dragreisa sacensībās un viņa labākais Citroën Saxo paātrinājuma radītājs no 0 līdz 100 km/st. sastāda tikai 3,6 sekundes (100-200 km/st. – 5.2 sekundes). Labākais laiks uz 1/4 un 1/8 jūdzes distancē sastāda attiecīgi 7,3 un 11,0 sekundes.

Jāpiebilst, ka arī inženieru Inženieru arsenāla pagalmā parāījies jauns eksponāts - “mārīte” jeb Volkswagen Beetle, ko izdaiļoja Daugavpils mākslinieki. Apskatīt šos modernos skaistuļus un citus jaunumus Inženieru arsenālā var no trešdienas līdz svētdienai, no 10.00 līdz 19.00.

“Inženieru arsenāls” ir plašākā motorizēto transportlīdzekļu ekspozīcija Latgalē. Tā ir unikāla retro tehnikas un lietišķā dizaina ekspozīciju platforma, kas ir izvietota vēsturiskajā 19. gs. ēkā Daugavpils cietoksnī. “Inženieru arsenālā” ir izveidotas četras ekspozīciju zonas: Industriālā dizaina vēstures un spectehnikas, Padomju spēkratu, Mototehnikas un Rietumu retro automobiļu sektori. Kopumā centrā izvietotas pāri 40 retro automašīnas, vairāk nekā 80 motocikli un mopēdi, liels skaits aksesuāru, auto un moto-modeļu.

  

Informāciju sagatavoja:
Tehnikas un industriālā dizaina centrs “Inženieru arsenāls”
inzenieruarsenals@daugavpils.lv

Seko mums:
www.facebook.com/Inzenieru.arsenals
www.instagram.com/inzenieru_arsenals
www.youtube.com/@inzenieruarsenals
www.tiktok.com/@inzenieru_arsenals

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!