Daugavpilī viesosies fantāzijas žanra rakstnieks Toms Deimonds Barvidis Kultūras ziņas

253
Daugavpilī viesosies fantāzijas žanra rakstnieks Toms Deimonds Barvidis

24. aprīlī plkst. 12.30 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a, 1. stāvā) viesosies fantāzijas žanra rakstnieks Toms Deimonds Barvidis ar grāmatu “Zaļā Dzīle”.

Toms Deimonds Barvidis strādā IT jomā, bet brīvajā laikā raksta un rūpējas par telpaugu audzēšanu. "Zaļā Dzīle" ir "Jauno rakstnieku konkursa 2021" laureātu darbs, kurš izdots ar ilggadēja latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” atbalstu. Romāns “Zaļā Dzīle” tapis piecu gadu garumā un ir kā mīlestības vēstule autora bērnībai, kā arī Latvijai un fantāzijas žanram.

Romāns vēsta par pasauli, kuru ik nakti pārstaigā debesmeitas un trīs spoži mēneši. Reiz tā esot bijusi vienota, līdz brāļi, debesmeitu precinieki, sastrīdējās un to sadalīja. Tagad Zaļā Dzīle, mežonīgs un nebeidzams mūžamežs, un sausais, skopais Tīrums dzīvo katrs savrupu dzīvi šķietamā drošībā. Tomēr gan Tīrumā, gan Zaļajā Dzīlē pamazām mostas kā jauni, tā aizmirsti spēki, kas tiecas iegūt vai iznīcināt. Zaļās Dzīles bangas arvien niknāk sitas pret Tīruma krastiem, un cilvēku apmetnēs sākas cīkstēšanās par ļaužu prātiem un sirdīm. Kas izjaucis līdzsvaru starp abām pasaules daļām? Meklējot atbildi senās dziesmās, Vārmas ciema Dižais rakstotājs Hauko atrod tikai jaunus jautājumus.

Toma Deimonda Barviža romāns “Zaļā Dzīle” ir pieejams Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs.

Pasākumā tiks filmēts/ fotografēts.

Projekts “Ieklausies. Izlasi. Iedvesmojies” tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālā bibliotēka
654 76345
www.lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!