Publiskās ārtelpas pielāgošana sporta aktivitātēm pilsētvidē jauniešu līdzdalības veicināšanai / Re-Gen, Nr.20269

Pēdējo reizi informācija atjaunota 29.04.2024, 15:28

Projekta nosaukums un numurs:

Publiskās ārtelpas pielāgošana sporta aktivitātēm pilsētvidē jauniešu līdzdalības veicināšanai / Public space regeneration through integrated urban sports hubs for the participation of young citizens, Re-Gen, Nr.20269

 

Finansēšanas avots:

Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums – 80%;

Valsts budžeta līdzfinansējums – 10%;

Pašvaldības līdzfinansējums – 10%.

 

Projekta pieteicējs (vadošais partneris):

  1. Veronas pašvaldība (Itālija)

Projekta partneri:

  1. Alvasetes biznesa inovāciju centrs (Spānija)
  2. Daugavpils valstspilsētas pašvaldība (Latvija)
  3. Vila du Kondes pašvaldība (Portugāle)
  4. Kapodistriaku attīstības aģentūra (Grieķija)
  5. Pulas pašvaldība (Horvātija)
  6. Dobričas pašvaldība (Bulgārija)
  7. Milānas pašvaldība (Itālija)
  8. Ležas pašvaldība (Albānija)

Projekta mērķis:

Izveidot starptautiskus tīklus līdzdalības pārvaldībai ilgtspējīgas pilsētu attīstības un sociālās iekļaušanas jomā.

Specifiskais projekta mērķis:

Veicināt pamestu vai neizmantotu publisko ārtelpu pielāgošanu sporta aktivitātēm pilsētvidē, kā arī radīt jaunas sadarbības iespējas starp publisko un privāto sektoru sporta jomā, sekmējot sociālo iekļaušanu un oglekļa dioksīda emisijas samazināšanu.

Projekta galvenās aktivitātes:

  1. Pilsētas teritoriju kartēšana/vajadzību analīze, pamestu vai neizmantotu publisko ārtelpu identificēšana, iesaistot vidusskolēnus līdzdalības, vides apziņas un piederības sajūtas veicināšanai;
  2. Investīcijas pilotteritorijas attīstībā - publiskās ārtelpas pielāgošana sporta aktivitātēm;
  3. Skolēnu līdzdalības pilsētas attīstības procesā veicināšanas pasākumu īstenošana, ievērojot dzimumu līdztiesības, sociālās iekļaušanas un zaļās pārejas principus.

Projekta īstenošanas periods:

06/2023 - 12/2025 (31 mēnesis)

Projekta kopējās izmaksas: 847 130.50 euro, no kuriem ERAF finansējums 80%.

Daugavpils valstspilsētas daļa: 78 660.00 euro, t.sk.

  • ERAF finansējums 80% jeb 62 928.00 euro,
  • Valsts budžeta līdzfinansējums 10% jeb 7 866.00 euro,
  • Pašvaldības līdzfinansējums 10% jeb 7 866.00 euro.

 

Kontakti saziņai projekta jautājumos:

sintija.ruskule@daugavpils.lv 

olga.tolmacova@daugavpils.lv 

 

Preses relīzes:

1. Apstiprināts rīcības plānošanas tīkla projekts līdzdalības pārvaldībai ilgtspējīgas pilsētu attīstības un sociālās iekļaušanas jomā

2. Daugavpilī viesojās programmas “URBACT” eksperte un projekta Re-Gen vadošais partneris no Itālijas / ENG

3. Notika starptautiskā projekta “Re-Gen” partneru pirmā klātienes tikšanās / ENG

 

Pasākumi:

1. Jaunieši tika iepazīstināti ar Re-Gen projekta mērķi un aktivitātēm / VIDEO atskats

11. janvārī Daugavpils Kultūras pils telpās norisinājās pirmais “Profesiju gadatirgus” Daugavpilī, ko organizēja Daugavpils Izglītības pārvalde. Attīstības departaments iepazīstīnāja 8.-12.klašu, kā arī profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus ar Re-Gen projekta mērķiem, kā arī aicināja piedalīties aktivitātēs saistībā ar brīvā laika pavadīšanu pilsētas apkaimju publiskājā ārtelpā. Jaunieši tika aicināti apkaimju kartē atzīmēt vietas, kur viņi visbiežāk ārā pavada brīvo laiku, kā arī uzrakstīt, ko jaunieši šajā apkaimē vēlētos uzlabot, ko attīstīt, kas viņiem trūkst, lai savu brīvo laiku pavadītu produktīvi.

 2. Notika pirmā URBACT IV programmas projekta “Re-Gen” vietējās rīcības grupas sanāksme

Pašvaldības izglītības, attīstības plānošanas un starptautiskās sadarbības jomas pārstāvji, kā arī speciālisti darbā ar jaunatni 7. februārī tikās URBACT IV programmas projekta “Re-Gen” vietējās rīcības grupas pirmajā sanāksmē, lai apspriestu projekta “Re-Gen” mērķus un noteiktu vietējās rīcības grupas ietvaros īstenojamās aktivitātes, kā arī lai diskutētu par to, kā iesaistīt jauniešus pilsētas attīstības plānošanā un pašvaldības rīkotajās aktivitātēs.

3. Akcijas „Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2024” atklāšanas pasākums

notika 2024.gada 1. martā, Daugavpilī, pulcējot vairāk nekā 200 skolēnus un teju 20 ekspertus – mācību stundu vadītājus. Skolēni vienlaikus apgūst vairākus mācību priekšmetus, mēs, pieaugušie, visbiežāk savā ikdienas darbā fokusējamies uz vienu jomu. Uzklausīt skolēnu jautājumus, izskaidrot, ieinteresēt un motivēt, būvēt pieredzē balstītu tiltu starp skolu un katra eksperta profesionālās darbības jomu, tāds bija ekspertu uzdevums 1. martā un visā akcijas norises laikā. Olga Tolmačova vadīja angļu valodas stundu un izmantoja šo iespēju, lai pastāstītu pasākuma dalībniekiem par Re-Gen projektu.

4. Vides dienas 2024

Europe Direct Dienvidlatgales centrs jau tradicionāli rīkoja Vides dienu pasākumu, kas šogad norisinājās no 2024. gada 24. līdz 26. aprīlim reģionāli, kurā vides eksperti tika aicināti doties uz mācību iestādēm pie jauniešiem, pedagogiem u.c. interesentiem vadīt nodarbības Aglonas, Ilūkstes Raiņa, Krāslavas Varavīksnes, Špoģu, Dagdas, Daugavpils Centra, Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolās, Latgales industriālā tehnikumā un tā IPĪV “Višķi”, Daugavpils Saskaņas pamatskolā, Daugavpils Universitātē un Daugavpils, Krāslavas un Pilsudska Daugavpils valsts poļu valsts ģimnāzijās, kur notika 30 dažādu pasākumu kopums.

Arī Daugavpils valstspilsētas pašvaldības pārstāvji piedalījās pasākumā, vadot nodarbību “Iekļaujoša un ilgtspējīga dzīvesveida ietekme uz apkārtējo vidi” Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas jauniešiem. Nodarbības ietvaros, skolēni uzzināja arī par diviem pašvaldības starptautiskajiem projektiem vides jomā – Baltiplast un Re-Gen.

2024.gadā pašvaldība ir uzsākusi integrētā rīcības plāna izstrādi pašvaldības publiskās ārtelpas atdzīvināšanai, uzsverot jauniešu līdzdalības veicināšanu caur sporta aktivitātēm. Rīcības plāna izstrādes ietvaros ir būtiska pilsētas skolu audzēkņu iesaiste, apzinot esošās brīvā laika pavadīšanas iespējas pilsētas publiskajā ārtelpā un iegūstot jauniešu redzējumu par publiskās ārtelpas attīstību tuvākajā nākotnē. Šajā kontekstā ne mazāk svarīgi ir runāt ar jauniešiem par viņu dzīvesveidu un ikdienas paradumiem caur ilgtspējības prizmu.

 

 

 

URBACT IV starpreģionu sadarbības programma koncentrējas uz atbalstu Eiropas Savienības pilsētām un pašvaldībām, nodrošinot iespējas pašvaldībām no visām ES dalībvalstīm un partnervalstīm sadarboties, mācīties vienai no otras, pārņemt citu pašvaldību labākās prakses, stiprināt savu kapacitāti un izstrādāt integrētus pilsētvides politikas attīstības risinājumus, vienlaikus saskaņotā veidā papildinot Eiropas pilsētiniciatīvu (European Urban Initiative).

Kopējais ES starpreģionu sadarbības programmas URBACT IV programmas finansējums no ERAF 2021.–2027. gadā ir 79,77 miljoni eiro, savukārt atbalsta likme programmas finansējuma saņēmējiem projektu īstenošanai ir 80% apmērā no attiecināmajiem izdevumiem. Galvenie programmas finansējuma saņēmēji ir pašvaldības un to izveidotās iestādes, valsts budžeta iestādes, pašvaldību un valsts kapitālsabiedrības, kā arī biedrības un nodibinājumi.

Vairāk informācijas: www.urbact.eu

 

Par informācijas saturu pilnībā atbild Daugavpils valstspilsētas pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!