Šobrīd Daugavpilī

Turēsim īkšķus par BJC “Jaunība”/OK “Stiga” orientieristiem starptautiskajā arēnā! Sporta ziņas

54
Turēsim īkšķus par BJC “Jaunība”/OK “Stiga” orientieristiem starptautiskajā arēnā!

Pēc piecu gadu pārtraukuma BJC “Jaunība” audzēkņi un OK “Stiga” kluba biedri atgriežas Latvijas ziemas orientēšanās izlasē, lai pārstāvētu gan Latviju, gan Daugavpili šīs ziemas vienīgajos starptautiskajos startos Igaunijā.

Šī gada 22.-28. februārī Kaariku tiks aizvadīts Pasaules čempionāts pieaugušajiem un Eiropas čempionāts jauniešiem, kurā Daugavpili pārstāv trīs BJC “Jaunība” audzēknes:

  • Jūlija Matvijenko (startē Pasaules čempionātā, trenere Ļubova Pavļukova)
  • Polina Ņevedomska, Arina Grigorjeva (debitē Eiropas čempionātā jauniešiem), kā arī viņu treneris – Nikolajs Grigorjevs.

Lai gan Daugavpilī ir noturīgas ziemas orientēšanās tradīcijas ar izciliem panākumiem starptautiskajos startos, pēdējos gados uz starptautiskās arēnas, parādot izcilu sniegumu, sacentās vien mūsu pilsētas veterāni, tāpēc īpašs prieks, ka pēc piecu gadu pārtraukuma vietas izlasē izdevās izcīnīt arī mūsu jauniešiem. Jāatzīmē, ka 2016. gadā Daugavpili Austrijā notikušajā Junioru čempionātā pārstāvēja Jūlija Matvijenko un Konstantīns Bogdanovs.

Šogad apstākļi bija īpaši labvēlīgi ziemas orientēšanās sportistiem – laikapstākļi sagādāja īstu ziemu, savukārt treneru un distanču dienesta komanda sagatavoja daudzveidīgas treniņiespējas savu iemaņu pilnveidošanai. Daugavpils sportistu atgriešanos izlases vienībā sekmēja arī talantīgo sportistu pieaugšana, tāpēc ceram, ka nākamajos gados gan iesaistīto sportistu skaits, gan meistarība tikai augs.

Novēlēsim veiksmi un izturību sportistiem cīņā par panākumiem starptautiskā arēnā!

Sekot līdzi sportistu startiem varēs šeit: http://wsoc2021.peko.ee/ un https://orienteering.sport/event/world-ski-orienteering-championships-2021/welcome/

Latvijas ziemas orientēšanās izlases Instagram: https://www.instagram.com/lat_ski_o_team/

Starta laiki:

 

Pasaules čempionāts (Jūlija)

Eiropas čempionāts (Polina un Arina)

OTRDIENA

Treniņdistance, Sacensību atklāšanas ceremonija

TREŠDIENA

10.30 – sprints

12.35 - sprints

CETURTDIENA

11.00 – iedzīšana

13.20 – garā distance (nestartē)

PIEKTDIENA

brīvdiena

SESTDIENA

11.20 – vidējā distance

10.40 – vidējā distance

SVĒTDIENA

11.00 – sprinta stafete

12.45 – stafete