Šobrīd Daugavpilī

Sports karantīnas laikā iespējams! Sporta ziņas

204
Sports karantīnas laikā iespējams!

Bērni četrās sienās, apjukuši vecāki un sporta speciālisti- situācija, kura šobrīd ir mums apkārt un sporta jomā veselā paaudzē. Protams, profesionālos sportistus un trenerus tā tikai norūda un sagatavo dažādām situācijām, taču bērniem, kuri uzsāk savas gaitas sportā, šis nav vienkāršs laiks.

Līdz karantīnai daudzus jautājumus un problēmas, kas skāra jaunos sportistus, risināja treneri, sporta klubi, sporta skolas un metodisti. Šobrīd, diemžēl, lielākais ir atkarīgs no sportistu vecākiem, kuriem nākas risināt finansiālos jautājumus un iedziļināties skolas programmās.

Īpaša pateicība klubiem un treneriem, kuri šajā sarežģītajā laikā spēja atrast iespēju ne tikai organizēt sporta nodarbības, bet arī sniedza iespēju bērniem pierādīt savus spēkus sacensībās.  Viens no tādiem klubiem ir arī Latgales taekvondo klubs “Jitae”. Klubs savas nodarbības organizēja online režīmā priekš dažādām vecuma grupām. Tāpat 3 reizes nedēļā norisinās kopīgie online treniņi ar sportistiem no Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas un Lietuvas. Šī ir unikāla iespēja ne tikai trenēties dažādu speciālistu klātbūtnē, bet arī papildināt kontaktus ar citiem sportistiem. Tāpat klubs regulāri organizē treniņus ārtelpās, svaigā gaisā, kur sportisti var veikt kvalitatīvu nodarbību procesu un komunicēt ar citiem sportistiem.

Sports nav tikai treniņi. Svarīga sastāvdaļa jebkurā sporta veidā ir sacensības. “Jitae” klubs sniedz iespēju arī šobrīd piedalīties sacensībās attālināti.

Katru gadu mūsu pilsētā “Jitae” klubs organizē piemiņas turnīru “Astankov Cup”. Šīs sacensības tiek veltītas cīņas mākslas meistara Aleksandra Astankova piemiņai. Šogad, protams, sacensības norisinājās citā, jaunā formātā. Sportisti no 5 valstīm cīnījās tehnisko kompleksu izpildē online režīmā. Sacensībās piedalījās sportisti no Latvijas, Krievijas, Ukrainas, Lietuvas un Moldāvijas. Sportisti dalījās vecuma grupās. Mūsu kluba “Jitae” sportisti izcīnīja 15 medaļas, no kurām 5 zelta medaļas.

Daugavpils sportistu rezultāti:
1.vieta
Leo Golovkins (Kids A, class 1)
Ksenija Pizane (Kids A, class 1)
Kevins Konopeckis (Junior, class 1)
Alina Šimanska (Kids B, class 2)
Stass Lavrinovičš (Kids A, class 2)

2.vieta
Maksims Dmitrijevs (Kids B, class 1)
Irina Petroviča (Cadet, class 1)
Nika Hmurkovska (Kids B, class 2)

3.vieta
Raivis Valainis (Kids A, class 1)
Aleksis Nitcis (Kids A, class 1)
Timurs potašenko (Kids B, class 1)
Rolans Mačanovskis (Kids B, class 1)
Dominiks Dekterevs (Kids A, class 2)
Daniels Davidovs (Kids B, class 2)
Dominiks Bertulis (Kids B, class 3)

Apsveicam sportistus, viņu vecākus un visu kluba “Jitae” treneru sastāvu ar lieliskiem rezultātiem! Novēlam arī turpmāk tikpat lieliskus panākumus!