Šobrīd Daugavpilī

Sports Daugavpilī 2020.gadā Sporta ziņas

132
Sports Daugavpilī 2020.gadā

Aizvadītais 2020.gads ir bijis neparedzams un nesis daudz dažādus ierobežojumus, kurus bija ikvienam jāievēro un kuri skāra arī sporta nozari. Taču spējot pielāgoties un mainīt pasākumu norises formātu, 2020.gads pilsētā ir nesis dažādus sporta pasākumus un notikumus, kuros ir piedalījušies kupls skaits dalībnieku un atbalstītāju.

Tautas sporta pasākumi šogad pulcēja vairāk kā 2600 dalībniekus un skatītājus 7 dažādos pasākumos. Pilsētā notika tradicionāli pasākumi, kā, piemēram, Sieviešu dienas sacensības un skrējiens “Daugavpils-Mežciems”, kurš šogad norisinājās jau 55.reizi un pulcēja lielu dalībnieku skaitu. Tāpat situācija, kas norisinājās valstī ar vīrusa izplatību, sniedza iespēju pasākumus organizēt citā formātā- attālināti. Kā, piemēram,  pasākums “745km Daugavpilij”, kustību spēle “Daugavpils sporto” un arī tradicionālais skrējiens “Jaungada skrējiens”  norisinājās attālinātā formātā, sniedzot iespēju katram doties svētku skrējienā sev ērtā laikā un vietā.

Pilsētas sporta dzīvi veido arī pilsētas čempionāti, kuri norisinās nepārtraukti, aicinot būt aktīviem un atbalstīt sportu pilsētā gan profesionāliem sportistiem, gan amatieriem. 2020.gadā Daugavpilī notika 10 čempionāti, 10 sporta veidos. Ikvienam bija iespēja piedalīties- futbola, hokeja, basketbola, pludmales volejbola, šaušanas, orientēšanās, dambretes, 7x7 futbola, ielu basketbola un peldēšanas čempionātos. Kopā čempionātos piedalījušies vairāk kā 1700 dalībnieki.

Aizvadītajā gadā pilsētā ir norisinājušās 11 sporta nometnes, kuras paredzētas sporta skolu audzēkņiem, lai jaunie sportisti varētu uzlabot un pilnveidot savas iemaņas. Notika 6 dienas un 4 diennakts nometnes, kurās kopā piedalījās 753 dalībnieki. Nometnes tika rīkotas 13 sporta veidos. Jāatzīmē, ka jaunie ierobežojumi ietekmēja sporta nometņu norisi, līdz ar ko tās tika organizētas tā, lai ievērotu visus piesardzības noteikumus.

Pilsētā tika atbalstīti arī vairāki sporta pasākumi, kurus rīkoja biedrības un organizācijas. Kopā notika 24 pasākumi, kurus rīkoja 22 biedrības. Norisinājās tādi pasākumi, kā Latgales WKF karatē sacensības, senioru futbola turnīrs, Velokross, Drifts, Latvijas čempionāts svara stieņa spiešanā guļus, Baltijas čempionāts spēkavīriem un daudzi citi sporta pasākumi. Pirmo reizi Daugavpilī norisinājās viens no Latvijas pludmales čempionāta posmiem “ERGO Open”, kurā piedalījās vairāk kā 100 dalībnieki. Taču jāatzīmē, ka liels skaits plānoto sporta pasākumu aizvadītajā gadā nenotika, sakarā ar vīrusa izplatību un mainīgo situāciju valstī.

Viennozīmīgi savas korekcijas vīrusa izplatība veica arī visā pasaulē un plānotajos sporta notikumos. Taču īpaši jāizceļ tie sportisti, kuriem 2020.gadā izdevās piedalīties sacensībās un sasniegt augstus rezultātus.

Anastasija Grigorjeva- 2.vieta Pasaules kausā cīņā
Oļegs Mihailovs-  2.vieta Eiropas pāru čempionātā spīdvejā, 3.vieta Eiropas čempionātā komandām U21, 3.vieta Pasaules čempionātā spīdvejā junioriem
Andžejs Ļebedevs- 2.vieta Eiropas pāru čempionātā spīdvejā
Ernests Matjušonoks- 2.vieta Eiropas kausa izcīņa spīdvejā pāriem U19, 3.vieta Eiropas čempionātā komandām U21
Francis Gusts- 2.vieta Eiropas kausa izcīņa spīdvejā pāriem U19, 3.vieta Eiropas čempionātā komandām U21
Ričards Ansviesulis- 2.vieta Eiropas kausa izcīņa spīdvejā pāriem U19, 3.vieta Eiropas čempionātā komandām U21
Jevgēnijs Kostigovs- 2.vieta Eiropas pāru čempionātā spīdvejā
Žanna Cvečkovska- 2.vieta Eiropas čempionātā iekštelpu airēšanā, 2.vieta Pasaules čempionātā iekštelpu airēšanā
Deniss Vasiļjevs- 6.vieta Eiropas čempionātā daiļslidošanā
Anastasija Kravčenoka- 9.vieta Eiropas čempionātā pludmales volejbolā
Alans Amirovs- 8.vieta Pasaules kausā cīņā
Olga Svirska- 11.vieta Eiropas čempionātā airēšanā
Evita Bole- 11.vieta Eiropas čempionātā airēšanā
FC Lokomotiv/Daugavpils- 1.vieta Futbola 1.līgā
Veterānu futbola komanda “Daugavpils”- 1.vieta Latvija veterānu čempionāts futbolā
Sieviešu basketbola komanda “Daugavpils Universitāte”- 3.vieta Douglas basketbola līgā

BFC Daugavpils aizvadītajā sezonā spēlēja Futbola virslīgā, šobrīd FC Lokomotiv/Daugavpils turpina spēlēt telpu Futbola virslīgā un HK “Dinaburga” turpina cīņu hokeja virslīgā. Sieviešu volejbola komanda “miLATss” spēlē Baltijas volejbola līgā, savukārt, vīriešu volejbola komanda “Daugavpils Universitāte/Ezerzeme” startē “Credit24” meistarlīgā.

Aizvadītais gads nav bijis viegls nedz sportistiem, nedz treneriem un līdzjutējiem. Tas ir veicis lielas korekcijas pasākumu norisē, plānos un treniņu procesos, līdz ar ko licis pieņemt jaunus noteikumus un pielāgoties tiem. Taču jāraugās uz to arī pozitīvi, jo ikvienam bija iespēja veidot jaunus veidus un formātus, kā aizvadīt treniņus, nodarbības un sporta pasākumus.  

Paldies sportistiem un viņu treneriem par aizvadīto gadu, nezūdošo cīņassparu un vēlmi turpināt trenēties un sasniegt rezultātus! Arī turpmāk kopā strādāsim, trenēsimies un veidosim bagātu sporta dzīvi 2021.gadā!

Lai šis gads ir veiksmīgs, mierīgs un ļauj piepildīt sportistu mērķus un cerības!