Šobrīd Daugavpilī

Sporta skolas turpina trenēties un rod jaunus veidus, kā nepārtraukt treniņprocesu Sporta ziņas

151
Sporta skolas turpina trenēties un rod jaunus veidus, kā nepārtraukt treniņprocesu

Jau vairāk kā trīs mēnešus valstī ir izsludināta ārkārtas situācija, kuras laikā ir jāievēro dažādi piesardzības pasākumi un vīrusa ierobežošanas noteikumi. Ārkārtas situācijas laikā daudzi ierobežojumi skar arī sporta jomu, kurā ir arī aizliegts šobrīd klātienes treniņu process sporta skolās. Taču, ievērojot piesardzības pasākumus, sporta skolas turpina trenēties.

Bērnu un Jaunatnes sporta skola, kurā nodarbojas ar basketbolu un volejbolu, šobrīd cenšas organizēt savus treniņu tā, lai sportisti varētu turpināt pilnveidot savu līmeni. Tā, piemēram, treneri sagatavo un nosūta sportistiem uzdevumus, kurus tiem patstāvīgi ir jāizpilda un jāveic treneriem atskaite. Tāpat tad, kad laikapstākļi to ļauj, nodarbības tiek organizētas arī ārtelpās. Basketbola treneri atzīmē, ka šādai treniņu norisei, protams, var saskatīt arī pozitīvo, kā, piemēram, ir iespēja strādāt uz muskuļu trenēšu, izbaudīt citas aktivitātes dabā un nedaudz sevi norūdīt. Bet viennozīmīgi tas nevar aizvietot treniņus iekštelpās, kad var pilnveidot spēles iemaņu, taktiku un tehniku.

Individuālo sporta veidu skolas treneri un sportisti aizvada treniņus gan attālināti, gan trenējoties ārtelpās. Piemēram, boksa nodaļas treneri ir sagatavojuši speciālu metodiku, lai uzlabotu tieši fizisko un tehnisko sagatavotību, trenējoties laukā. Vieglatlēti trenējas gan patstāvīgi mājās pēc treneru izveidotas programmas, kas tiek nosūtīta elektroniski, gan treniņi tiek arī aizvadīti laukā. Taču treneri atzīst, ka attālināts vai treniņu process ārtelpās, protams, sniedz arī negatīvu aspektu. Kā, piemēram, trenējoties attālināti ne visiem mājās ir atbilstoši apstākļi, nevar tehniski precīzi iemācīt jaunākajiem sportistiem un viennozīmīgi pietrūkst saskarsmes ar citiem sportistiem un treneriem, ko var gūt īstos treniņos. “Pēdējie 11 mēneši DISVS treneriem ir bijuši ļoti sarežģīti, nemitīgi mainījušies ierobežojumi, kad pat brīžiem Daugavpilī pilnībā nebija ļauts organizēt mācību-treniņprocesu. Šobrīd sekojot laikapstākļu izmaiņām mācību-treniņprocess tiek organizēts ārtelpās, tiesa šogad sniega un aukstuma dēļ arī tos brīžiem ir nācies atcelt, protams, vispriecīgākie par kārtīgas ziemas iestāšanos ir biatlona nodaļas audzēkņi. Uzturam komunikāciju ar 12 sporta veidu federācijām un IZM sporta departamentu, bet izteikt prognozes, kad varētu atsākt pilnvērtīgu klātienes mācību-treniņprocesu, piedalīties un organizēt sacensības šobrīd ir praktiski neiespējami” tā par skolas darbību un treniņu procesu saka direktora vietnieks mācību darbā Aivis Ramanovskis.

Futbola skolas futbolistiem treniņi notiek laukā un tiek pamatā organizēti stadionā “Esplanāde” un “Celtnieks”. Jaunākās vecuma grupas trenējas zem lielās nojumes, kas atrodas blakus Daugavpils Olimpiskajam centram. Taču šai sporta skolai šādi treniņu apstākļi nav jauni un futbolisti lieliski tiek galā ar savu treniņprocesu. Kā atzīmē treneri, tad katru sezonu treniņi tiek organizēti āra stadionos. Jaunākās grupas āra laukumos trenējas līdz novembrim, savukārt, vecākie sportisti treniņus laukā aizvada visas sezonas garumā. Protams, kā komandas sporta veidam, futbolistiem pietrūkst šobrīd sacensību un cīņas gara ar citām grupām un komandām. Šobrīd tāpat arī nav īsti skaidrs, kad varētu sākties Jaunatnes čempionāts futbolā visām vecuma grupām.   

Ledus sporta skolas hokejisti, pēc iespējas cenšas izmantot iespēju organizēt treniņprocesu ārtelpās, lai varētu pilnvērtīgi aizvadīt treniņus un nezaudēt iegūtās iemaņas. Pašlaik hokejistiem ir iespēja trenēties ārā uz ledus laukuma Raiņa ielā 31. Piemēram, U9 komandai treniņi notiek gan slēpojot, gan trenējoties uz ledus. Slēpojot bērniem tiek nodrošināta fiziskā aktivitāte, kā arī iespēja uzlabot savas slēpošanas iemaņas. Savukārt, uz ledus notiek hokejistiem ierastie treniņi. Mākslas vingrotājas savus treniņus organizē šobrīd attālināti trenera uzraudzībā. Trenere Anastasija Samsonova: “Cenšamies, strādājam un uzlabojam savu fizisko sagatavotību mājas apstākļos. Ceram un gaidām izmaiņas, kuras nesīs īstu sacensību garu un aktīvāku slodzi mūsu mīļajā vingrošanas zālē, Daugavpils Olimpiskajā Centrā.”