Starptautiskie basketbola turnīri aizvadīti godam Sporta ziņas

148
Starptautiskie basketbola turnīri aizvadīti godam

No piektdienas līdz pat svētdienai tika aizvadīti divi starptautiska mēroga basketbola turnīri. Veterānu turnīrā triumfēja Bresta, bet Daugavpils palika ceturtajā vietā. Meiteņu turnīrā pirmā vieta Sanktpēterburgai, apsteidzot Daugavpili.

Starptautiskajā senioru turnīrā piedalījās astoņas komandas no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas. Jau pirmajā sacensību kārtā tika noskaidrotas četras pusfinālistes. Daugavpils seniori (40+) saspringtā mačā pieveica Pleskavas komandu – 31:29. Pusfinālā pretī stājās Brestas, kas iepriekšējā kārtā apspēlēja Viļņu. Diemžēl pret topošajiem turnīra uzvarētājiem pacīnīties par panākumu neizdevās – 20:56. Spēlē par pirmo vietu Bresta ar 48:44 uzvarēja Smoļensku, bet Daugavpils bronzas cīņā piekāpās Ukrainas pilsētas komandai Žitomira – 26:35. Piekto vietu ieņēma Viļņa, tālāk sekoja Grodņa, Pleskava un Ļida.

Daugavpils komandā par labāko spēlētāju atzina Aivaru Pozņaku. Čempionu sastāvā labākā spēlētāja nosaukums Jurijam Kuzņecovam. Īpašo balvu saņēma turnīra vecākais spēlētājs Romāns Tutins no Ļidas. Viņam turnīra laikā bija 60 gadi.

Sacensības rīkoja Daugavpils Sporta pārvalde un biedrība „Ballborderbasket”.

Tajā pašā laikā Daugavpils Olimpiskajā centrā norisinājās arī Daugavpils BJSS kausa izcīņa U-15 un U16 grupas meitenēm. Par turnīra uzvarētājām kļuva Sanktpēterburgas spēlētājas, kuras apsteidza Daugavpils 1. komandu. Mūsu meiteņu galvenā trenere Irīna Romaņenko īpašu uzmanību veltīja faktam, ka ar trīs punktu pārsvaru izdevās pārspēt „Rīdzeni”, kas šajā vecuma grupā Latvijā ierasti ieņem pirmo vietu. Rīdziniecēm šoreiz trešā vieta.

Daugavpils otrā komanda ieņēma piekto vietu, tikai ar divu punktu pārsvaru piekāpjoties Juglai. Ārpus konkurences spēlēja „IVS-D”, kas arīdzan tikai ar diviem punktiem uzvarēja Daugavpils otro komandu.

Īpašu pateicību organizētāji izsaka „Dautkom TV”, Sporta pārvaldei un Daugavpils BJSS.