Sporta ziņas Sporta ziņas

154

Cīkstoņiem bagātīga medaļu raža (09.05)

Nedēļas nogalē Jelgavā norisinājās Latvijas kadetu čempionāts brīvajā cīņā un grieķu-romiešu cīņā. Daugavpils BJSS audzēkņi uzrādīja ļoti labus rezultātus.

Grieķu-romiešu cīņā kopējais dalībnieku skaits sastādīja 70 cilvēkus. Daugavpili pārstāvēja Vitālija Vērdiņa audzēkņi. Pirmās vietas tika uzreiz četriem daugavpiliešiem: Aleksandram Jurķānam, Ņikitam Masjukam, Denisam Leckam un Leonam Morozovam.

Pie bronzas godalgām tika Maksims Lecks, Ņikita Kosjenoks, Iļja Aļminovičs, Edgars Leitāns, Ņikita Kuziks. Komandu ieskaitē Daugavpils apvienotā komanda ieņēma otro vietu, piekāpjoties vien rēzekniešiem. Vitālijs Vērdiņš tika atzīts par labāko treneri.

Aleksandrs Jurķāns, Ņikita Masjuks, Deniss Lecks un Leons Morozovs 13. maijā piedalīsies Ziemeļvalstu čempionātā. Pēc šīm sacensībām noskaidrosies Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionātam, kas norisināsies Polijas pilsētā Varšavā.

Mūsu brīvās cīņas pārstāvjiem arī labs starts. Par Latvijas čempioniem kļuva Dmitrijs Jakovļevs un Konstantīns Astašonoks, bet vēl četriem daugavpiliešiem izdevās tikt pie sudraba godalgām: Alanam Amirovam, Jevgēņijam Šerstovam, Mstislavam Oprisņakam, kā arī Vitālijam Borodovskim. Trešās vietas Denisam Tihomirovam, Albertam Baranovski, kā arī Tarasam Guzikam. Komandu ieskaitē otrā vieta, bet pirmie bija rīdzinieki.

Sieviešu cīņā Daugavpils komandai pirmā vieta, bet individuāli par uzvarētājām kļuva Ksenija Kislova un Anželika Marfičeva. Otrā vieta un sudraba medaļa Karīnai Lavrinovičai. Par labāko treneri tika atzīta mūsu meiteņu trenere Ļubova Kopilova.

Bokseriem divas trešās vietas Lietuvā (09.05)

No 4. līdz 7. maijam Kauņā norisinājās tradicionālais, starptautiskais Ričarda Tamuļa piemiņas turnīrs boksā. Daugavpils bokseriem divas trešās vietas.

Ričards Tamulis 1964. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs ieguva sudraba medaļu, trīs reizes kļuva par Eiropas čempionu, kā arī piecas reizes ieguva PSRS čempiona titulu.

Turnīrs norisinājās divās vecuma grupās (1995.-1996. gadā un 1993.-1994. gadā dzimušie). Kopumā sacensībās piedalījās 70 sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Čehijas, Krievijas, Polijas un Ukrainas. Šajos mačos organizatoru galvenais mērķis bija sapulcināt nevis pēc iespējas lielāku, bet gan spēcīgāku sastāvu. Sacensības aizritēja ļoti augstā AIBA klases līmenī.

Daugavpils komanda devās uz Lietuvu trenera Vladislava Sokolova vadībā. Nevienam no mūsējiem tikt finālā neizdevās, toties divas godalgas gan tika iegūtas. 3. vietu ieguva Vladislavs Jasinskis (1993. dz.g.), kurš startēja svara kategorijā līdz 64 kilogramiem.

Trešā vieta arī Aināram Dzenītim (svara kategorija līdz 81 kilogramiem). Cīņā par iekļūšanu finālā viņš tāpat kā Jasinskis piekāpās Lietuvas pārstāvim.

Genādijam Jegorovam no cīņas par godalgām nācās izstāties jau pirmajā sacensību dienā, kad viņš ar vienu punktu piekāpās Kauņas bokserim.

Tagad Daugavpils komandas galvenais mērķis būs veiksmīgi sagatavoties Leonarda un Aleksandra Purvinska piemiņas turnīram, kas no 13. līdz 14. maijam norisināsies Daugavpilī.

„BFC Daugava” izcīna vēl vienu uzvaru (09.05)

Latvijas 1. futbola līgā otro uzvaru pēc kārtas izcīnījuši „BFC Daugava” futbolisti, kuri „Esplanādes” stadionā kompensācijas laikā izrāva uzvaru pār „JPFS/Spartaks”.

Jauno sezonu „Daugavas” futbolisti iesāka ar zaudējumu, bet pēc tā izcīnīja uzvaru pār „Ogres” futbolistiem. 3. kārtā pretī stājās „JPFS/Spartaks”, kura rindās spēlēja arī kādreizējais 1. līgas labākais snaiperis Igors Avanesovs, kurš pēdējos gados bija spēlējis Francijā.

14. minūtē mūsējos vadībā izvirzīja Ričards Raščevskis, kurš guva vārtus jau trešajā spēlē pēc kārtas. Pirmā puslaika izskaņā „Spartaks” izlīdzināja rezultātu, bet otrā puslaika otrajā kompensācijas minūtē daugavpiliešiem uzvaru izrāva Māris Jasvins – 2:1.

Jaunatnes volejbola čempionātā pilns medaļu komplekts (09.05)

Nedēļas nogalē Daugavpilī tika aizvadīti uzreiz četru Latvijas jaunatnes  volejbola čempionāta vecumu grupu finālturnīri. Daugavpils BJSS vienības nostartēja ļoti veiksmīgi, iegūstot pilnu medaļu komplektu.

C1 grupas meitenes (1996. dz.g.) treneres Natālijas Novikovas vadībā kļuva par Latvijas čempionēm. Sīvā cīņā ar 3:2 tika uzvarēta Rīgas Volejbola skolas 1. komanda, bet pārējās trīs pretinieces (Preiļu, Zvejniekciema, Rīgas otrā komanda) tika apspēlētās trīs setos.

Pavisam nedaudz līdz meiteņu panākuma atkārtošanai pietrūka C1 grupas puišiem, kuri četrās spēlēs tika pie trīs uzvarām, tajā skaitā ar 3:1 pārspējot uzvarētājus no Jēkabpils. Diemžēl zaudējums Rīgas Volejbola skolai ar 0:3 laupīja izredzes uz pirmo vietu. Labākas setu attiecības deļ pirmie palika jēkabpilieši, bet otrie rīdzinieki. Mūsējiem trešā vieta.

Ļoti tuvu zeltam bija arī Edgara Savicka A grupas puiši. Ar 3:2 izdevās pieveikt Rīgas Volejbola skolas komandu, ar identisko 3:0 sagrautas Preiļu un Rīgas otrā komanda, bet izšķirošajā spēlē tika zaudēts Kuldīgai 1:3. Kas zina, kā būtu veicies, ja mūsu komandai būtu bijis vairāk laika atpūtai pirms šīs cīņas. Beigās otrā vieta.

Nepaveicās arī Andreja Kalana vadītajām A grupas meitenēm. Uz izšķirošajām spēlēm nevarēja palīdzēt komandas pamatcēlāja. Ar 0:3 tika zaudēts abām Rīgas komandām, ar 3:1 pārspēts Zvejniekciems, bet ar 1:3 zaudēts Kuldīgai. Noslēgumā ceturtā vieta.

No 3. līdz 4. maijam Rīgā finālturnīru aizvadīja arī B2 grupas meitenes, izcīnot otro vietu. Ar 3:0 uzvarētas Madonas un Rīgas trešā komanda, ar 3:2 pārspēta Rīgas otrā vienība, bet spēlē par pirmo vietu ar 0:3 zaudēts Rīgas Volejbola skolas pirmajai komandai. Latvijas čempionāts noslēgts ar otro vietu.

Jurkevičam uzvara Universiādē, Domaņins otrais (09.05)

Latvijas 21. Universiādē vieglatlētikā labi nostartēja Dmitrijs Jurkevičs, kurš uzvarēja 1500 metru skrējienā, bet Andrejs Domaņins bija otrais 3000 metru kavēkļu skrējienā.

Jurkevičs Universiādē pārstāvēja Latvijas Universitāti, pārliecinoši uzvarot 1500 metru skrējienā - 3:58,94 minūtes. Andrejs Domaņins (Daugavpils Universitāte) bija otrais 3000 metru kavēkļu skrējienā ar laiku 9:50,92 minūtes.

Universitāšu ieskaitē „DU” palika piektajā vietā.

Linkevičai uzvara Liepājā (09.05)

„Liepājas kausos 2011” vieglatlētikā lieliski nostartēja mūsu gargabalniece Valērija Linkeviča. Viņa ar jaunu personisko rekordu uzvarēja 800 metru skrējienā - 2:12,05 minūtes.

Linkeviča uzrādīja ļoti labu rezultātu, ne tikai uzvarot šajos mačos, bet arī izpildot pasaules jaunatnes čempionāta normatīvu. Viņa Latvijas izlases sastāvā jūlijā startēs Francijā.