Limanovskai 4. vieta Eiropas čempionātā šahā Sporta ziņas

95
Limanovskai 4. vieta Eiropas čempionātā šahā

15.-16.decembrī Varšavā notika 2012.gada Eiropas čempionāts ātrajā šahā, kurā piedalījās 775 šahisti no 27 valstīm, tai skaitā – 59 starptautiskie lielmeistari.

Latvijas dalībnieki šogad atgriežas no sacensībām Polijā ar zelta un bronzas medaļām – trešo vietu čempionāta kopvērtējumā izcīnīja lielmeistars GM Aleksejs Širovs (9.5 punkti no 11), Eiropas čempiones titulu ātrajā šahā sieviešu starpā ieguva WGM Laura Rogule (8 punkti), kas arī izcīnīja pirmo vietu sievietēm Eiropas ātrspēles čempionātā 14.decembrī.

Labāko rezultātu Latvijas šahistu starpā ātrajā šaha čempionātā vecuma kategorijās uzrādīja Daugavpils šahiste – Krievu liceja skolniece Elizabete Limanovska (treneris starptautiskais lielmeistars Arturs Neikšāns) – ar 5 punktiem no 11 viņa izcīnīja ceturto vietu čempionātā vecuma grupā jaunietēm līdz 12 gadiem. Elizabetes piedalīšanās šajās prestižas starptautiskās sacensībās kļuva iespējama, pateicoties Daugavpils Olimpiskā centra aktīvam atbalstam.