Sporta ziņas Sporta ziņas

133

“Daugavai” vēl viena uzvara (02.05)

Latvijas futbola čempionātā lieliski turpina spēlēt Daugavpils “Daugava”, kas kārtējā spēlē viesos ar 3:1 pārspēja “Jūrmalu-VV”, neskatoties uz spēlēšanu skaitliskajā mazākumā.

“Daugava” 6. kārtas maču aizvadīja Rīgā mazajā “Arkādijas” stadionā. Pretiniekos bija “Jūrmala-VV”, kura šosezon demonstrējusi vāju sniegumu spēlētāju resursu trūkuma dēļ. Pret daugavpiliešiem jau 13. minūtē mājinieki nokļuva skaitliskajā vairākumā. Divus brīdinājumus īsā laikā nopelnīja Vadims Logins, par ko tika noraidīts.

Neskatoties uz spēlēšanu desmit vīru sastāvā pret 11, pirmā puslaika izskaņā ar vārtu guvumu izcēlās mūsu Valērijs Afanasjevs. 78. minūtē Jurijs Sokolovs no 11 metru atzīmes panāca 2:0, bet jūrmalnieki ātri pietuvojās līdz 1:2. Labi, ka arī “Daugava” tikpat ātri atbildēja ar vārtu guvumu – izcēlās nesen uz maiņu uznākušais Dmitrijs Vorobjovs. Uzvara ar 3:1, kas turnīra tabulā ļauj saglabāt trešo vietu. Vērts piebilst, ka gūtie vārti šajā spēlē bija pirmie ne tikai Afanasjevam, bet arī Sokolovam un Vorobjovam, bet debiju “Daugavas” rindās piedzīvoja Bidžina Cincadze un Edgars Jermolajevs.

“Lokomotīve” kapitulē izbraukumā (02.05)

Polijas 1. spīdveja līgā svētdien ar zaudējumu sacensību triecienciklu uzsāka Daugavpils "Lokomotīve", kas ar 35:52 piekāpās Grudzjoncas "GTŽ". Šīs bija ļoti neveiksmīgas sacensības visiem Latvijas spīdvejistiem, atskaitot Maksimu Bogdanovu. Ja neietu arī leģionāriem, sagrāve neizpaliktu. Jau otrdien mūsējiem vēl vieni mači.

Uz Grudzjoncu "Loko" devās no dažādām vietām, jo šajā nedēļas nogalē sacensības vairākiem spīdvejistiem noritēja arī citās vietās. Pretinieks savā trekā bija izteikts favorīts, bet nepameta sajūta, ka daugavpilieši varētu pacīnīties par uzvaru. Diemžēl to neļāva paveikt milzīgais kļūdu skaits. Vairākas reizes mūsējie krita, vienreiz Romāns Považnijs tika diskvalificēts par divu minūšu pārkāpumu, Andžejs Ļebedevs vienreiz aizskāra starta lenti. Šādu muļķīgu kļūdu dēļ vienu brīdi skats uz rezultātu bija pagalam nepatīkams. Pēc devītā brauciena, kurā lepnā vientulībā piedalījās tikai viens vienīgs polis (visi pārējie tika diskvalificēti), 18:39, bet vēl pēc brīža jau 20:43.

Par laimi, šajā brīdī beidzot braukt sāka Maksims Bogdanovs. Pēc divām nullītēm viņam izdevās iekrāt solīdos astoņus punktus. Labi brauca arī Jonass Kilmekorpi un Nikolajs Klindts. Somam desmit punkti, bet dānim - septiņi. Ar astoņiem piebalsoja Romāns Považnijs, bet katastrofāla diena Kjastam Puodžukam un Andžejam Ļebedevam (finišēja tikai vienā no četriem braucieniem) - neviena paša punkta. Vadims Tarasenko iekrāja divus.

Beigās zaudējums ar 35:52, kas ļauj cerēt uz bonuspunktu. Vēl labāku rezultātu liedza sasniegt neveiksmīgais pēdējais brauciens, kurā Bogdanovs ar Kilmekorpi piekāpās ar 1:5. Mājinieku rindās 13 punkti Tomašam Hžanovskim, bet par vienu mazāk Tomašam Bučkovskim. Nākamie mači jau otrdien viesos pret Poznaņas "PSŽ".

Bogdanovs pirmais Eiropas čempionāta kvalifikācijā (02.05)

Viegli un pārliecinoši cīņu par Eiropas čempiona godu uzsācis labākais Latvijas spīdvejists Maksims Bogdanovs, kurš ceturtdaļfinālā uzvarēja visos braucienos, garantējot vietu vienā no trīs pusfināliem.

Eiropas spīdveja čempionāts jau sen zaudējis savu prestižu, taču arī šeit labu braucēju netrūkst. Iepriekšējā sezonā uzvarēja pazīstamais polis Sebastians Ulameks, zelta medaļu uz sava kakla kāruši arī tādi vīri kā Magnuss Zeterstrēms, Matejs Žagars, Kšištofs Jabloņskis. 2010. gadā līdz finālam tika mūsu pašu Kjasts Puodžuks, bet nostartēja vāji - vieta ārpus labāko desmitnieka. Šogad savus spēkus nolēmis izmēģināt vadošais mūsu braucējs Maksims Bogdanovs, kurš varētu būt viens no pretendentiem uz uzvaru.

Par savu meistarību trakais Maksis nelika šaubīties. Vācijas pilsētā Štralzundē viņš uzvarēja visos piecos aizvadītajos braucienos, ne tikai tiekot labāko astotniekā, bet arī uzvarot visu atlases posmu. Uzreiz aiz tālākticēju astotnieka palika "Lokomotīves" dāņu leģionārs Nikolajs Klindts. Atskaitot Maksimu, tālāk tika Lukašs Drimls, Matejs Kuss, Timo Lahti, Tobiass Bušs, Marcins Sekula, Matiass Šulcs, kā arī Rikijs Klings.

Vēl divi "Loko" Latvijas braucēji par ceļazīmi uz pusfinālu cīnīsies jūnija sākumā.

“Daugavas” dublieri sāk sezonu ar zaudējumu (02.05)

2011. gada Latvijas 1. futbola līgas sezonu ar zaudējumu iesākuši Daugavpils “Daugavas” dublieri, kuri savu skatītāju priekšā ar 1:3 piekāpās “Audai”.

BFC “Daugavas” futbolisti šogad ir to 13 komandu pulkā, kas divu apļu garumā cīnīsies par divām ceļazīmēm uz augstāko līgu. Par līgas favorītiem, pagaidām, grūti spriest, bet daugavpiliešiem noteikti būtu jābūt tuvāk līderiem nekā atpalicējiem.

Sezonas pirmajā mačā pretinieks bija visnotaļ spēcīgs un ambiciozs – “Auda”. Tieši viesi no Rīgas jau 9. minūtē atklāja rezultātu, un arī turpinājumā uzbruka mazliet vairāk. Neskatoties uz to, otrā puslaika sākumā mūsu uzbrucējs Ričards Raščevskis izlīdzināja rezultātu. Prieki gan bija īsi, jo nākamo desmit minūšu laikā pretinieks izcēlās divas reizes, nodrošinot sev panākumu – 3:1.

Mūsu komandā šajā spēlē darbojās vietējie futbola skolas audzēkņi, kā arī vairāki jaunie Gruzijas spēlētāji. Nākamā spēle 4. maijā pret “Ogres” futbolistiem.