„DU” basketbolistes uzvar un tiek izslēgšanas spēlēs! Sporta ziņas

235
„DU” basketbolistes uzvar un tiek izslēgšanas spēlēs!

Trešdienas vakarā Kultūras un sporta pils zālē bija pamats līksmībai, jo „Daugavpils Universitātes" basketbolistes, uzvarot „TTT Kadetes", nodrošināja sev vietu Latvijas čempionāta izslēgšanas mačos.

Pirms trešdienas vakara spēles pret „kadetēm" daugavpilietes bija ērti iekārtojušās sestajā pozīcijā, taču teorētiski mūsu meitenes vēl varēja apsteigt „Cēsis". Lai laupītu pretiniecēm jebkādas izredzes uz tikšanu izslēgšanas spēļu sešiniekā, bija jāuzvar „TTT Kadetes".

To apzinājās gan sanākušā publika, gan spēlētājas. Tieši šī iemesla dēļ mačs jau no pirmajām minūtēm bija ļoti nervozs. Daugavpilietes pirmajās minūtēs punktus guva no tālmetienu līnijas, bet rīdzinieces bieži stājās uz soda metienu līnijas. Praktiski visas spēles garumā neliels pārsvars bija „DU", taču lielais kļūdu skaits, sasteigtās darbības, kā arī neprecīzie metieni neļāva justies droši par panākumu.

Trešajā ceturtdaļā „Kadetes" ievērojami pielika aizsardzībā, aizbēgot vairākos ātrajos pretuzbrukumos. Pirms pēdējām desmit minūtēm tieši viešņām jau piederēja iniciatīva - 40:35.

Par laimi, izšķirošajos brīžos iniciatīvu uzņēmās Santa Baltace, savus punktus iekrāja Kristīna Egle, bet galvenais, ka labi meitenes pacīnījās zem groziem, kas arī ļāva tikt pie uzvaras - 50:47. Smaga spēle, bet uzvara ir rokā.

Lielisks mačs Eglei, kura guva 24 punktus, kā arī ieguva 15 punktus zem groziem. 12 punkti un tikpat atlēkušās bumbas Santai Baltacei, bet pa sešiem punktiem Oļesjai Jevsejevai ar Olgu Lakomko. Divi punkti, sešas piespēles, septiņas pārķertās un sešas atlēkušās bumbas Olgai Kazakevičai. „DU" meitenes izslēgšanas maču pirmajā kārtā, visticamāk, tiksies ar „RTU Merks".