Sporta ziņas Sporta ziņas

148

„Daugava” nodrošina sev Latvijas čempionāta bronzu (31.10)

Daugavpils „Daugavas” futbolisti Latvijas futbola Virslīgas 35. kārtas spēlē nospēlēja 1:1 ar čempionāta līdervienību „Ventspils”, nodrošinot sev bronzas medaļas.

Svētdienas mačs savā laukumā mūsu komandai bija ļoti svarīgs, jo bija nepieciešams iegūt vismaz punktu pret līdervienību „Ventspils”, lai garantētu trešo vietu. Zaudējuma gadījumā daugavpiliešiem garām varēja aizsteigties „Skonto”. Ventspilniekiem uzvara būtu garantējusi čempionu titulu.

Spēle iesākās ļoti labā tempā, bet ar viesu pārsvaru. Jau 5. minūtē Eduards Višņakovs ar skaistu  tālsitienu pārspēja Māri Eltermani, izvirzot vadībā „Ventspili”. Višņakovam ap 20. minūti bija vēl viena lieliska iespēja, tomēr šoreiz viņš trāpīja pa vārtu stabu. Pamazām aktivizēties izdevās arī „Daugavai”, kas puslaika beigu daļā izveidoja pāris momentus. Ar bīstamu tālsitienu izcēlās Valērijs Afanasjevs, bet Mihails Ziziļevs bija tuvu vārtu gūšanai pēc soda sitiena izspēles.

Otrā puslaika ievadā ar spēcīgu sitienu izcēlās Jevgēņijs Simonovs, bet bumba lidoja nedaudz garām vārtiem. Abas komandas uzbruka aktīvi, tādēļ skatītājiem nenācās skumt. „Daugavai” tik nepieciešamo neizšķirtu 82. minūtē izrāva Mihails Ziziļevs, kurš sita precīzi no metriem 17. Atlikušajā laikā „Ventspils” uzbruka vairāk, bet savas iespējas bija arī „Daugavai”. Emocijas sita augstu vilni, par to liecina mača izskaņā daudzās parādītās dzeltenās kartītes, kā arī asumi. Vienā no epizodēm gandrīz sakāvās Ēriks Kokins un Aleksandrs Vlasovs. Lai nu kā, rezultāts vairs nemainījās – 1:1.

Daugavpils komanda Latvijas čempionāta labāko trijniekā finišējusi pirmo reizi kopš 1997. gada. Komandu sezonas sākumā trenēja Tamazs Pertija, bet beigās ar to strādāja krievu speciālists Leonīds Nazarenko, kurš sveica visus pilsētas iedzīvotājus ar panākumu. Viņš gan arī piebilda, ka bija iespējas pacīnīties pat par zeltu, bet šoreiz tas vēl neizdevās.

„Latgale” atspēlējas un uzvar (31.10)

Latvijas atklātā hokeja čempionāta kārtējā spēlē uzvarēt izdevies „Latgalei”, kas prata atspēlēt trīs vārtu deficītu pret „Rīgu 95”, izcīnot uzvaru ar 7:5.

Pirmais periods latgaliešiem nebija no tiem veiksmīgākajiem, jo iemest neizdevās, bet pretinieki gan to paveica, panākot 1:0. Otrās trešdaļas vidū rezultāts uz tablo bija jau 0:3, bet tad beidzot ieskrējās arī daugavpilieši. Ralfs Barkevičs un Aleksandrs Dobrovoļskis pievilka līdz 2:3, savukārt trešdaļas izskaņā Sandis Virkstenis iemeta trešos mūsējo vārtus, bet vēl brīdi līdz tam ceturto reizi gavilēja mājinieki.

Par lūzuma brīdi kļuva trešās trešdaļas sākums, kad divus vārtus mazākumā iemeta „Latgale”. Abas reizes precīzs bija Antons Kuzņecovs. Pēc Vitālija Ļeščova precīzā raidījuma jau 6:4 „Latgales” labā, bet punktu pielika Virkstenis – 7:5.

BFC Daugava piekāpjas čempioniem (31.10)

Latvijas 1. futbola līgas spēlē svētdien „BFC Daugava” ar 0:3 piekāpās „Mettai/LU”, kas nodrošināja sev pirmo vietu un iekļūšanu Virslīgā!

Daugavpilieši svētdien „Celtnieka” stadionā cerēja paklupināt „Mettu”, kam uzvara bija nepieciešama pirmās vietas nodrošināšanai. Diemžēl jau spēles pirmajā pusē pretinieks guva divus vārtus, pie tam abus puslaika izskaņā. Arī otrajā puslaikā labāki bija viesi, uzvarot maču ar 3:0.

Uzreiz pēc mača beigu svilpes viesi no Rīgas varēja gavilēt, jo viņiem tika pasniegts 1. līgas uzvarētāju kauss, kas automātiski garantē vietu nākamās sezonas Virslīgas turnīrā. BFC Daugava pirms pēdējās kārtas ieņem septīto vietu.

Brīvā cīņa (31.10)

No 28. līdz 29. oktobrim Rīgā Paula Budovska piemiņas turnīrā veiksmīgi startējuši Daugavpils BJSS brīvās cīņas audzēkņi, papildinot savu panākumu krātuvi ar vairākām godalgām.

Cīņu par godalgām uzsāka ap 300 sportistiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. 10 daugavpiliešiem izdevās tikt līdz godalgotajām vietām. Vecuma grupā ar dzimšanas gadu 1991. un vēl vecāki trešās vietas Aleksandram Linkevičam, Konstantīnam Astašonokam un Maksimam Ivanovam.

1995./1998. gadā dzimušo grupās savās svara kategorijās trešās pozīcijas Vitālijam Borodovskim, Tarasam Guzikam un Jurijam Šerstovam. Visjaunākajā vecuma grupā (1999. dz.g.) otrā vieta I.Loginovam, bet trešie bija Evanders Servuts, Maksims Ivanovs, Vladislavs Dmitrijevs.

Volejbolistēm Latvijas kauss, volejbolistiem vicečempionu tituls (31.10)

Ļoti veiksmīgi aizvadītajā nedēļā nostartējuši mūsu jaunie volejbolisti un volejbolistes. Latvijas kausa izcīņā 1998. gadā dzimušās meitenes kļuva par uzvarētājām, bet puiši ieņēma otro vietu.

Skolēnu brīvlaiks bijis labākais laiks, lai aizvadītu Latvijas kausa izcīņas kvalifikācijas un finālspēles. No 29. līdz 30. oktobrim treneres Ludmilas Loskotes vadībā 1998. gadā dzimušās meitenes cīnījās finālturnīrā. Uzvarot visas spēles un nezaudējot nevienu setu, daugavpilietes izcīnīja pirmo vietu! Pārspētas tika Rīgas, Gulbenes, Ādažu un Zvejniekciema vienaudzes. Mūsu komandas sastāvs: Jekaterina Usačova, Diāna Čerņišova, Jeļizaveta Guļjajeva, Aļona Strelkova, Diāna Ratkune, Viktorija Aleksejeva, Valērija Aleksejeva, Dina Gamarņika, Inga Bule, Dina Tamane, Karīna Veličko un Milana Kovaļevska.

Šīs paša vecuma grupas puiši sacentās finālturnīrā Jelgavā. Mūsējie prata pieveikt Aizputes, Jelgavas un Jēkabpils vienaudžus, taču piekāpās Kuldīgai, noslēguma tabulā ieņemot otro vietu! Trenera Franča Naidjonoka vadītās komandas sastāvs: Edgars Golobokovs, Mihails Sverdlovs, Marks Šilins, Maksims Zabetčuks, Aleksandrs Nosonovs, Edgars Jurevičs, Vadims Jančevskis, Kaspars Putns, Pāvels Titovs, Ilmārs Balodis, Edgars Pokrovskis, Marks Zubovičs.

Tepat Daugavpilī norisinājās arī atlases sacensībam finālturnīrām starp 2000. gadā dzimušajām volejbolistēm un volejbolistiem. Meitenes trenera Andreja Kalana vadībā uzvarēja Līvānu, Balvu, Gulbenes un Daugavpils otro komandu, pārliecinoši tiekot finālā.

Puiši uzvarēja Viļaku, Daugavpils-2, bet piekāpās Jēkabpils komandai. Ar to bija pietiekami, lai spēlētu finālā.

Bokss (31.10)

Trīs Daugavpils bokseri veiksmīgi nodemonstrējuši savu augsto meistarības līmeni starptautiskās sacensībās Igaunijā. Uz mājām atvestas trīs godalgas, pie tam augstākā kaluma.

Igaunijā notikušajās sacensībās piedalījās sportisti no šīs valsts un arī no Somijas un Latvijas. Trīs Daugavpils bokseri tika pie pirmajām vietām, nezaudējot nevienā no cīņām.

Svara kategorijā līdz 44,5 kilogramiem uzvaru izcīnīja Edgars Koržeņevskis, finālā pieveicot igauni. Dmitrijs Zaharovs svara kategorijā līdz 50 kilogramiem bija nepārspējams, bet Genādijs Jegorovs ar nokautu uzvarēja svara kategorijā līdz 60 kilogramiem.