Sporta ziņas Sporta ziņas

472

„DU" basketbolistēm divi zaudējumi viesos (30.01)

Ar diviem zaudējumiem Latvijas Sieviešu basketbola līgā nācies samierināties „Daugavpils Universitātes" basketbolistēm, kuras piekāpās rīdziniecēm un cēsniecēm.

Sestdien Rīgas Olimpiskajā centrā „DU" pretī stājās Latvijas čempiones „TTT Rīga". Kā arī bija gaidāms, uz uzvaru mūsējās nespēja reāli pretendēt, toties komanda nospēlēja ļoti cienīgi, piekāpjoties ar solīdo 50:90. Daudzas citas komandas rīdziniecēm piekāpušās ar krietni lielāku pārsvaru.

Svētdien „DU" ceļi veda uz Cēsīm, kur gaidīja tikšanās ar vietējo klubu. Pēc ļoti sliktā sākuma, kad pretinieces ieguva pat 20 punktu pārsvaru, pamazām savu spēli atrada arī daugavpilietes, kuras līdz lielajam pārtraukumam pamatīgi pietuvojās - 31:38.  Otrā puslaika ievadā izdevās pat izlīdzināt rezultātu (41:41), bet mazais rezervistu soliņš deva par sevi drīzumā manīt. Piekto piezīmi nopelnīja Santa Baltace, slimības dēļ ierobežotu laiku varēja spēlēt Karīna Egle, kā rezultātā zem groza klājās grūti. Tas viss noveda pie zaudējuma ar 63:82.

Turnīra tabulā Nikolaja Romaņenko vadītā komanda ieņem sesto vietu astoņu klubu konkurencē.

Schenker līgā negaidīta uzvara (30.01)

Lielisku formu uzņēmuši „Daugavpils Universitātes" volejbolisti, kuri izbraukumā ar 3:0 pamanījās pieveikt „Poliurs/Ozolnieki".

„DU" spēlētāji līdz ar cēlāja Andra Krūmiņa pievienošanos klubam sākuši demonstrēt lielisku sniegumu, kas ļauj cerēt uz labu vietu turnīra tabulā. Sestdien kārtējā Schenker līgas spēlē daugavpilieši viesos tikās ar „Poliurs/Ozolniekiem", kas bija cīņas favorīti.

„DU" izdevās pārsteigt pretinieku ar savu labo sniegumu visas cīņas garumā. Pirmais sets tika uzvarēts ar 25:20. Otrajā klājās mazliet grūtāk (25:23), bet punkts spēlei tika pielikts trešajā setā - 25:19. Ļoti patīkama uzvara „DU", kas ļauj drošāk iekārtoties turnīra astoņu labāko klubu vidū.

Futzāls (30.01)

Daugavpils Olimpiskajā centrā brīvdienās tika aizvadītas 10. un 11. kārtas spēles Daugavpils futzāla čempionātā. Pirmo zaudējumu šosezon cieta „LDZ Cargo-1", kas ar 1:4 piekāpās „Vikingiem".

„LDZ" pirmajās septiņās čempionāta spēlēs gāja ļoti pārliecinoši, nezaudējot ne punkta. Iepriekšējā kārtā pirmo reizi netika uzvarēts, bet šajā nedēļas nogalē pat nācās samierināties ar zaudējumu. Dzelzceļniekus apturēja „Vikingi" ar tās snaiperi Pāvelu Riževski priekšgalā - 4:1. Nākamajā dienā „Vikingi" apspēlēja arī „LDZ" otro komandu - 3:0. Bez punktu zaudējuma neiztika vicelīderis „Ditton-Daugava", kas 11. kārtas spēlē neprata pieveikt „Norteks" (2:2).

„LDZ" pirmā komanda svētdien ar 5:1 apspēlēja „BFC Daugavu", bet „RSS-LRC" ar 4:1 pieveica „Ilūksti", reabilitējoties par zaudējumu sestdien „Ditton-Daugavai".

13:00  LDZ Cargo-1 - Vikingi  1-4.
Vārti: A.Žuromskis-LDZ Cargo-1.                                                                                                                            P.Riževskis-3,D.Suvorovs-Vikingi.

13:00 RSS-LRC - Ditton-Daugava  3-6 .                                                                                                                                                                                                                                                 Vārti:J.Narovskis,I.Kurčiganovs,V.Voitkevičs-RSS-LRC.                                                                                        A.Isakovs-3,O.Selivanovs,R.Raščevskis,A.Zakrževskis-Ditton-Daugava.

14:00 Latgales ceļdaris - LDZ Cargo-2  5-2.                                                                                                                       Vārti:A.Grigjans-2,V.Žavoronkovs,J.Maksimčuks,A.Kuplovs-Oginskis-Latgales ceļdaris.                                                                                                            A.Grigorjevs,A.Perunovs-LDZ Cargo-2.

14:00 BFC Daugava - Ilūkste  5-5.                                                                                                                                     Vārti: R.Jankovskis-2,A.Macuks-2,N.Dobrotulins-BFC Daugava.                                                                                                                                  E.Kucens-2,S.Prokopkins,R.Millers,V.Baranovskis-Ilūkste.

11.kārta  30.01.2011.

13.00 LDZ Cargo-2 - Vikingi  0-3.                                                                                                                                       Vārti:D.Suvorovs-2,P.Riževskis-Vikingi.

13.00 Ditton-Daugava - Norteks  2-2.                                                                                                                            Vārti:R.Raščevskis-2 - Ditton-Daugava, A.Jegorovs,R.Siļiņš-Norteks.

14.00  LDZ Cargo-1 - BFC Daugava  5-1.                                                                                                            Vārti:A.Boruns,V.Solovjovs,V.Burlakovs,A.Vasiljevs,A.Žuromskis-LDZ Cargo-1,  Ž.Zubovs-BFC Daugava.

14.00 Ilūkste - RSS-LRC 1-4.                                                                                                                                                     Vārti:V.Baranovskis-Ilūkste, E.Kolosovskis-2,J.Narovskis,V.Voitkevičs-RSS-LRC.                                                                              .

TOP Vārtu guvēji:I.Tolkačs /Ditton-Daugava/- 22 vārt, P.Riževskis /Vikingi/ -18.vārt.,V.Žavoronkovs/Latgales ceļdaris/- 17.vārt.

Grieķu-romiešu cīņa (30.01)

28. un 29. janvārī Liepājā norisinājās Latvijas čempionāts pieaugušajiem grieķu-romiešu cīņā. Sacensībās kopuma piedalījās vairāk nekā 80 Latvijas sportisti. Vitālija Vērdiņa Daugavpils audzēkņi ieņēma trīs otrās un piecas trešās vietas.

Pie otrajām vietām tika Artjoms Petkuns, Andrejs Afanasjevs un Artjoms Kostigovs. Trešās vietas Maksimam Fetisovam, Česlavam Beštinam, Denisam Kovaļovam, Valentīnam Bebrim, Edvīnam Veličko. Komandu ieskaitē pirmā vieta Daugavpilij.

1. volejbola līgā uzvaras (30.01)

Latvijas 1. volejbola līgā pie divām uzvarām izdevās tikt Daugavpils BJSS jaunajiem volejbolistiem, kas ļāvis uzlabot pozīcijas turnīra tabulā.

Divas dienas Daugavpilī varēja vērot Latvijas 1. volejbola līgas spēles. Sestdien Daugavpils komandu eksaminēja viesi no Ventspils, kuriem uz mājām nāksies doties ar garu degunu. Daugavpilieši uzvarēja pirmajos divos setos, piekāpās trešajā, bet ceturtajā atkal bija pārāki - 25:22, 25:14, 23:25, 26:24.

Nākamajā dienā mūsējos gaidīja „RTU UPS" vienība. Zaudējums pirmajā setā, pēc kā sekoja uzvaras trīs nākamajos - 23:25, 25:12, 25:23, 25:15. Turnīra tabulā Daugavpils BJSS ieņem astoto vietu.

„Daugava" Somijā iegūst trešo vietu (30.01)

Daugavpils „Daugavas" futbolisti veiksmīgi nospēlējuši starptautiskā futbola turnīrā Somijā, kut astoņu klubu vidū ieņēma trešo vietu.

„Uusi Lahti Cup 2011" ir tradicionāls starptautiskais futbola turnīrs, kurā piedalījās komandas no Somijas, Igaunijas un Latvijas. Turnīra pirmajā kārtā „Daugava" ar 2:1 pieveica somu 3. līgas klubu „Kuusysi", bet pusfinālā ar 0:4 piekāpās turnīra uzvarētājai „KuPS".

Mačā par trešo vietu daugavpilieši pēcspēles sitienu sērijā spēja tikt galā ar „Haka", kas garantēja „Daugavai" trešo vietu astoņu komandu vidū.

„LDZ Cargo" kļūst par pilsētas čempionēm volejbolā (30.01)

Noslēdzies pilsētas čempionāts volejbolā sievietēm. Par turnīra uzvarētājām kļuva „LDZ Cargo" spēlētājas, kuras finālā viegli apspēlēja Daugavpils BJSS.

Finālmačā bija nepieciešami tikai trīs seti, lai „LDZ" pierādītu savu pārākumu pār BJSS 92/93. Krietni sīvāka bija spēle par trešo vietu, kurā „Fēnikss" piecu setu trillerī pārspēja „DU" volejbolistes, nodrošinot sev bronzas medaļas.

„Latgale" viesos izcīna vieglu uzvaru (30.01)

Jau pie ceturtā panākuma pēc kārtas Latvijas atklātajā hokeja čempionātā izdevies tikt „Latgales" hokejistiem, kuri šoreiz viesos ar 9:2 pārspēja „Rīgu/LSPA".

Lai arī rezultāts liecina par lielu „Latgales" pārsvaru, nemaz tik viegli daugavpiliešiem neklājās. Jau ceturtajā minūtē rīdzinieki atklāja rezultātu, uz ko daugavpilieši pirmajā periodā atbildēja arī ar vienu vārtu guvumu. Vēl pēc otrās trešdaļas rezultāts uz tablo bija vien 3:2 „Latgales" labā, bet pēdējās 20 minūtēs Daugavpils klubs guva sešus bezatbildes vārtus, tiekot pie panākuma ar 9:2.

Pa diviem vārtu guvumiem Denisam Martjušovam un Vladislavam Balakunam. Turnīra tabulā „Latgale" atrodas otrajā vietā.