Rīgas un Minskas klubu viesošanās noslēdzas ar baltkrievu uzvaru Sporta ziņas

855

Ceturtdienas vakarā Daugavpils Ledus halli pārņēma divu vieskomandu „Rīga" un „Junostj" spēle, kurā ar 8:4 pārāki bija viesi no Minskas.

Abas komandas turpina cītīgi gatavoties Krievijas Jaunatnes hokeja līgas regulārā čempionāta kārtējām spēlēm, tādēļ iespēja samērot spēkus savā starpā netika laista garām. Mačs tika organizēts sadarbībā ar hokeja klubu „Latgale", un jāsaka, ka atnākušajiem apmēram 600 skatītājiem bija interesanti. Trešdaļu starplaikos dziedāja repa dziedātāji, kā arī dejoja daiļslidotājas.

Runājot par pašu spēli, tā iesākās ar nelielu viesu pārsvaru, taču tikai vārtu gūšanas momentu ziņā, ne jau ripas kontrolē. Uzbruka abas vienības, taču baltkrievi vairāk meta pa vārtiem, bet rīdzinieki ļoti daudz kombinējās, līdz labām metienu pozīcijām tiekot reti. Kad likās, ka pirmajā periodā vārtu guvumu tā arī neieraudzīsim, „Junostj" ne no kā atklāja rezultātu - pie saviem vārtiem kļūdījās rīdzinieku aizsargs, ko pretinieks nekavējoties izmantoja.

Otrās trešdaļas pirmā puse aizritēja ar diezgan ievērojamu rīdzinieku pārsvaru, kas drīz vien deva rezultātu. Divas skaistas izspēles un 2:1 „Rīgas" labā. Tā kā tā bija tikai pārbaudes spēle, abu komandu treneri mača vidū nomainīja vārtsargus. Ja baltkrievus tas īpaši neietekmēja, rīdzinieku otrais numurs Uldis Čalpa aizvadīja sliktu maču. Pēc otrā perioda 3:2 „Junostj" labā, bet trešajā periodā jau 5:2. Elvis Biezais vienus vārtus gan atguva, bet „Junostj" atbildēja ar uzreiz diviem precīziem raidījumiem. Tas vēl nebija viss, jo abas komandas guva vēl pa vieniem vārtiem - 8:4 „Junostj" labā.

Rīdzinieku rindās divi vārti un viena piespēle Mārim Bičevskim, bet Mikam Indrašim vārti un divas piespēles.